Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel zagra z wicemistrzem Czech

Drużyna Jastrzębskiego Węgla dotarła w poniedziałek do Czech. Ta podróż na Ligę Mistrzów różniła się od wszystkich dotychczasowych zdecydowanie prostszą logistyką. Po kilku godzinach jazdy autokarem drużyna zameldowała się wczesnym popołudniem w Hotelu Savoy w Czeskich Budziejowicach.

Jastrzębski Węgiel zagra z wicemistrzem Czech

We wtorek o godzinie 17:10 zespół zmierzy się w ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z wicemistrzem Czech VK Jihostroj České Budějovice. Na inaugurację rozgrywek mistrzowie Polski pokonali u siebie hiszpański Guaguas Las Palmas 3:0, natomiast czeska drużyna musiała uznać wyższość niemieckiego zespołu SVG Lüneburg (3:0).

– Jastrzębski Węgiel jest faworytem tego meczu – uważa Jan Hadrava, reprezentant Czech, który przez dwa sezony występował w Jastrzębskim Węglu, ale obecnie gra w tureckiej drużynie Galatasaray Stambuł. – Drużyna z Budziejowic ma doświadczenie gry w europejskich pucharach, ale przed tym sezonem w zespole doszło do wielu zmian w składzie. Dlatego myślę, że szanse są zdecydowanie po stronie polskiego zespołu – dodaje czeski atakujący.

Nieco ostrożniej do rywali podchodzi kapitan Jastrzębskiego Węgla Benjamin Toniutti. – Jihostroj České Budějovice to wicemistrz swojego kraju. Mają w składzie młodych zawodników, którzy będą chcieli dobrze zaprezentować się na arenie międzynarodowej. Wiemy, że jesteśmy faworytem w swojej grupie, ale do każdego jednego spotkania trzeba podejść z wielką determinacją, skoncentrowani, bo nasi rywale nie będą mieli nic do stracenia w konfrontacji z nami – mówi francuski rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Trenerem wicemistrzów Czech jest znany głównie z pracy szkoleniowej w Asseco Resovii Rzeszów, 52-latek Andrzej Kowal. – Uważam, że mam naprawdę dobry zespół, z potencjałem i jest szansa z tym zespołem grać o medale. Do tego dochodzą występy w Lidze Mistrzów, możliwość gry o Puchar Czech. To są dla mnie najważniejsze rzeczy, które decydowały o tym, że przyjąłem ofertę z Budziejowic – przyznaje Kowal. I dodaje, że dobrze czuje się w tym położonym na południowym zachodzie Czech mieście, które słynie z browarów Budweiser Budvar.

Znany browar będą mieli okazję pozwiedzać kibice Jastrzębskiego Węgla, którzy w zorganizowanej grupie wybierają się do Budziejowic, by wspierać na meczu swój zespół.  Ich przewodnikiem będzie jeden z czeskich fanów Jastrzębskiego Węgla, Boris Keka. Pochodzący z Ołomuńca Czech wraz z rodziną i grupą przyjaciół od kilku lat regularnie bywa na meczach Jastrzębskiego Węgla. Miasto Jastrzębie-Zdrój nie stanowi już dla nich żadnej zagadki.

Przy okazji pobytu w Jastrzębiu-Zdroju Czesi mogli dowiedzieć się o uzdrowiskowej historii miasta, o której przypomina dzielnica Zdrój, a w niej znajdujący się piękny park, deptak, multimedialna fontanna, a także kawiarenki. Kibiców polskich i czeskich łączy także Żelazny Szlak Rowerowy, czyli 55–kilometrowa trasa w formie pętli przebiegającej przez polsko-czeskie pogranicze.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].