Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel zagra o awans do ćwierćfinału LM

Jastrzębski Węgiel stanie przed szansą na awans do ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów. Aby tak się stało, drużyna potrzebuje zdobyć zaledwie punkt w środowym meczu z brązowym medalistą ligi niemieckiej SVG Luneburg.

Jastrzębski Węgiel zagra o awans do ćwierćfinału LM

W minionej kolejce mistrzowie Polski zanotowali pierwszą porażkę w tegorocznej edycji CEV Ligi Mistrzów, ulegając na wyjeździe mistrzom Hiszpanii Guaguas Las Palmas 1:3. Ten wynik sprawił, że hiszpański zespół zajmuje drugie miejsce w grupie „D” z realną szansą na awans do rundy play off.

Środowy rywal dobrze zaczął tegoroczne występy w Lidze Mistrzów. Wygrał dwa pierwsze spotkania za trzy punkty, ale później poniósł trzy porażki, w tym ostatnio z Jihostrojem Czeskie Budziejowice, czym mocno skomplikował sobie sytuację i ewentualny awans z grupy.

Niemiecki zespół jest czwartym zespołem z tego kraju, z którym JW zmierzy się w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wcześniej były to: VfB Friedrichshafen, TSV Unterhaching oraz Berlin Recycling Volleys. Jastrzębski Węgiel jeszcze nigdy w swojej historii występów w Lidze Mistrzów nie przegrał z niemiecką drużyną we własnej hali.

Co ciekawe, obecny trener SVG Luneburg, Stefan Hubner, miał już okazję zagrać przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi w Jastrzębiu-Zdroju, tyle że nie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, a na lodowisku Jastor, gdzie w przeszłości rozgrywał swoje mecze Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów. Miało to miejsce 24 października 2007 roku, a Hubner reprezentował wtedy barwy włoskiego klubu Sisley Treviso. Z kolei, kanadyjski rozgrywający Maxwell Elgert w zeszłym sezonie grał w klubie Tauron 1. Ligi, BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Jeśli chodzi o zawodników JW, to w drużynie z Luneburga przez dwa sezony występował Kanadyjczyk Ryan Sclater.

Zawodnicy są świadomi wagi środowego spotkania.

W środę czeka nas ważny mecz z Luneburgiem, by zająć pierwsze miejsce w grupie i uniknąć baraży. Po to, by później po dwóch tygodniach gry co trzy dni, mieć tylko jeden mecz w tygodniu i okazję do tego, by popracować na treningu – podkreśla Benjamin Toniutti, kapitan JW.

Mamy zamiar wygrać z drużyną z Luneburga i przypieczętować tę pierwszą lokatę w naszej grupie – wtóruje mu środkowy Jurij Gladyr.

Początek środowego meczu o godzinie 18:00.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].