Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Jastrzębie wzmocnił defensywę

33-letni obrońca Paweł Baranowski, który jesienią występował w ekstraklasie, dołączył do GKS-u Jastrzębie. 

GKS Jastrzębie wzmocnił defensywę

Pierwszy cel transferowy, jaki GKS Jastrzębie założył na zimę, został właśnie zrealizowany. Nowym zawodnikiem zespołu został Paweł Baranowski. To 33-letni środkowy obrońca, który w rundzie jesiennej bronił barw występującego w ekstraklasie Ruchu Chorzów. Zawodnik, który w tym sezonie rozegrał 6 spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym, związał się z klubem 1,5-rocznym kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2025 roku.

Paweł Baranowski, to zawodnik doświadczony i ograny. Na swoim koncie ma m.in. 60 występów w ekstraklasie, w których zdobył 2 gole. 177 razy zawodnik wystąpił w I lidze i na tym poziomie strzelił 9 bramek. W swojej karierze bronił m.in. barw takich klubów, jak: Wigry Suwałki, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stomil Olsztyn, GKS Bełchatów, Odra Opole, Górnik Łęczna i wspomniany Ruch. Występował również w niemieckim Erzgebirge Aue i kazachskim FK Atyrau.

- Nie ukrywam, że bardzo nam zależało, by pozyskać Pawła Baranowskiego. To była nasza "jedynka" transferowa od samego początku. Liczę, że doświadczenie Pawła, liczba rozegranych meczów na szczeblu centralnym, pomoże nam poprawić grę defensywną. Myślę, że od pierwszego meczu Paweł będzie starał się być jednym z liderów naszego zespołu - skomentował pozyskanie przez klub Pawła Baranowskiego, trener GKS-u Jastrzębie, Dawid Pędziałek. 

A co, tuż po podpisaniu kontraktu, powiedział nowy zawodnik? - Po rozmowie z trenerem spodobał mi się pomysł na tę drużynę. W klubie jest jasno sprecyzowany cel i wiadomo, o co będziemy grali w tej rundzie. To wszystko miało znaczenie, że zdecydowałem się podpisać kontrakt. Nie bez znaczenia było też to, że Jastrzębie-Zdrój leży blisko mojego domu, bo mieszkam w Bielsku-Białej. To były trzy główne czynniki, które zdecydowały, że związałem się z GKS-em. Ponadto warto podkreślić, że od samego początku, kiedy tylko pojawiła się ta propozycja, poczułem, że klubowi bardzo zależy na mojej osobie. Zdaje sobie też sprawę, że oczekiwania względem mnie będą wysokie, a ja będę chciał im sprostać i pomóc na wiosnę zrealizować cel - podkreślił Paweł Baranowski.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hardy@12 (89.64. * .74) 17.01.2024 08:07

Nie spadniemy!!!!!

~Dar12345 (5.173. * .109) 16.01.2024 18:45

Jeden dobry zawodnik nie uratuje gksy od spadku a już o awansie nawet nie mówię