Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jakub Iskra piłkarzem GKS-u Jastrzębie

Niespełna 22-letni prawy obrońca lub prawy wahadłowy związał się z klubem 2,5-letnim kontraktem. 

Jakub Iskra piłkarzem GKS-u Jastrzębie

Jakub Iskra został nowym piłkarzem GKS-u Jastrzębie. Zawodnik, który przyszedł na świat 13 sierpnia 2002 roku związał się z klubem 2,5-letnim kontraktem, do końca czerwca 2026 roku. To piłkarz występujący na prawej stronie obrony oraz na prawym wahadle. Przez ostatnich kilkanaście dni Jakub był testowany przez sztab szkoleniowy zespołu, a następnie otrzymał propozycję kontraktu. Strony doszły do porozumienia i niespełna 22-letni piłkarz dołączył do klubu.

Nowy zawodnik GKS-u Jastrzębie pochodzi z Gryfina, a jego pierwszym klubem był GUKS Widuchowo. Ważnym momentem w pierwszych latach przygody z piłką nożną były dla niego przenosiny do Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Z niej w 2018 roku wyjechał do Włoch i został zawodnikiem klubu SPAL 2013. Występował w zespole U-17, a także U-19 – w Primaverze – a w lipcu 2020 zadebiutował w Serie A. W jednej z najlepszych lig europejskich wystąpił w 2 spotkaniach.

Sezon 2021/22 spędził na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław, w barwach którego rozegrał 8 spotkań w ekstraklasie. W rozgrywkach 22/23 był zawodnikiem pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz (21 meczów, 1 gol). Po spadku do II ligi rozwiązał kontrakt z klubem z województwa małopolskiego.

Następnie, latem zeszłego roku, nie znalazł pracodawcy w Polsce i jesień spędził w klubie FC Schwedt 02. To drużyna z Niemiec, z miejscowości położonej nieopodal granicy z Polską, która występuje na siódmym poziomie rozgrywkowym. W klubie tym występuje kilku polskich piłkarzy, m.in. starszy brat Jakuba Iskry, Paweł.

Nowy piłkarz GKS-u Jastrzębie ma spore doświadczenie reprezentacyjne. Występował w naszych drużynach narodowych od U-16 do U-20. Brał udział m.in. w eliminacjach ME U-17, a także w rozgrywkach Elite League U-20. Łącznie uzbierał aż 29 występów z orzełkiem na piersi w różnych kategoriach wiekowych.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].