Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marcin Radzewicz w rezerwach GKS-u Jastrzębie

Marcin Radzewicz, który na szczeblu centralnym rozegrał ponad 450 spotkań, został grającym asystentem trenera Mateusza Galikowskiego w drugiej drużynie GKS-u.

Marcin Radzewicz w rezerwach GKS-u Jastrzębie
Fot. Biuro Prasowe GKS Jastrzębie

Marcin Radzewicz, były piłkarz m.in. klubów ekstraklasy, a także dwukrotny reprezentant Polski, został grającym asystentem trenera Mateusza Galikowskiego w drużynie rezerw GKS-u Jastrzębie. „Radza” pochodzi z Jastrzębia-Zdroju i właśnie z tego miasta wyruszył w długą i bardzo bogatą karierę piłkarską - Bardzo się cieszę, że mam możliwość powrotu w rodzinne strony – mówi nowy zawodnik i członek sztabu szkoleniowego drugiego zespołu GKS-u. - Zaczynałem tutaj grać w piłkę jako młody chłopak i teraz zakończę. Mam nadzieję, że będę w stanie pomóc młodym chłopakom w rozwoju, ale również sobie. Dla własnej satysfakcji – zaznacza 44-latek.

Ostatnim klubem w czynnej karierze piłkarskiej Marcina Radzewicza była Odra Wodzisław. - Miałem 1,5 roku przerwy od piłki i odpocząłem od tego wszystkiego. Ale to DNA zostaje, ciągnie wilka do lasu. Tym bardziej się cieszę, że wracam do Jastrzębia, bo całe życie jestem związany z tym miastem – podkreśla zawodnik i trener, który wyjaśnił, jaka będzie jego rola w zespole występującym w klasie okręgowej. - Będę zawodnikiem, ale też będę pomagał szkoleniowcowi w procesie treningowym. Będę służył swoim doświadczeniem, bo głównie o to chodzi. Mam nadzieję, że obie strony na tym skorzystają. Oczywiście pomogę na boisku, choć wierzę, że młodzi dadzą radę. Podołają i moja pomoc nie będzie aż tak potrzebna. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego, że tutaj się znalazłem – uśmiecha się nowy nabytek.

Marcin Radzewicz na świat przyszedł 30 czerwca 1980 roku i jest wychowankiem MOSiR-u Jastrzębie. W latach 1996-99 był zawodnikiem Odry Wodzisław. Występował następnie w MK Górniku Katowice, BBTS-ie Bielsko-Biała i Rozwoju Katowice. W sezonie 2001/02 był zawodnikiem GKS-u Jastrzębie, który występował wówczas pod szyldem Górnik. W 29 meczach w III lidze strzelił 4 gole. Trafił następnie do Piasta Gliwice, a przełomowy w jego karierze był sezon 2003/04. Wówczas – w barwach Odry Wodzisław – zadebiutował w ekstraklasie, a następnie został powołany przez Pawła Janasa do reprezentacji Polski.

Jako pierwszy piłkarz pochodzący z Jastrzębia-Zdroju zagrał w drużynie narodowej. 11 grudnia 2003 roku wystąpił w meczu przeciwko Malcie i w spotkaniu tym zaliczył asystę. Następnie zagrał przeciwko Litwie, podczas tego samego zgrupowania. Z Odry trafił do Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, występował na wypożyczeniu w Obrze Kościan, a do Wodzisławia wrócił na sezon 2006/07. Następnie grał w Polonii Bytom, ponownie w Piaście, Arce Gdynia, GKS-ie Tychy, znów w Polonii, KKS-ie Kalisz, a długą bogatą karierę piłkarską zakończył wiosną 2022 roku w Odrze.

Dorobek jastrzębianina jest imponujący. W ekstraklasie rozegrał 188 spotkań i strzelił 11 goli. Na jej zapleczu zaliczył 170 występów i zdobył 9 bramek. Dodając do tego 78 występów w II lidze, a także 24 mecze w Pucharze Polski, łatwo zsumować, że „Radza” na szczeblu centralnym w naszym kraju rozegrał ponad 450 meczów.

Jeszcze w trakcie kariery piłkarskiej Marcin Radzewicz kształcił się w kierunku trenerskim. W 2019 roku ukończył kurs w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej i zdał egzamin na licencję UEFA A, którą obecnie się legitymuje. Jako pierwszy trener poprowadził tymczasowo KKS Kalisz jesienią 2021 roku, w jednym spotkaniu. W tym samym klubie pełnił rolę asystenta trenera Bogdana Zająca. Wiosną 2023 roku został asystentem trenera Ryszarda Wieczorka w Arce Gdynia, a funkcję tę pełnił do końca sezonu 2022/23. Warto też podkreślić, że od lipca 2022 do końca marca 2023 roku Marcin Radzewicz pełnił funkcję wiceprezesa KKS-u Kalisz. 

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ryl (46.134. * .169) 13.02.2024 15:03

Niewykorzystany talent, powodzenia Marcin.

~1962 (46.204. * .17) 13.02.2024 13:31

Dawać go do pierwszego składu da radę!!!