Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel powalczy o półfinał Ligi Mistrzów

W środę o godzinie 18:00 rewanżowe starcie ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Aby awansować do półfinału rozgrywek JW musi wygrać mecz 3:0 bądź 3:1, a w przypadku zwycięskiego tie-breaka koniecznie będzie zwycięstwo również w tzw. złotym secie. Każda porażka eliminuje zespół z dalszej gry.

Jastrzębski Węgiel powalczy o półfinał Ligi Mistrzów

W minioną środę w Piacenzie wygrali gospodarze 3:2. Szkoda straconej przez JW szansy zwłaszcza w drugim secie, w którym mieli piłkę setową na prowadzenie 2:0 w meczu, ale jej nie wykorzystali.

– Najważniejsze, że po naszej słabszej grze we Włoszech, w sobotę wróciliśmy do naszej zwycięskiej passy.  Mogliśmy się zrehabilitować w meczu Lubinem. We Włoszech nasza siatkówka nie wyglądała tak, jak przyzwyczailiśmy do tego i siebie, i naszych kibiców. Wiemy, co musimy poprawić i jak mamy zagrać. Na pewno to nie będzie łatwy mecz,  ale postaramy się i zrobimy wszystko, żeby dalej awansować – mówi Rafał Szymura, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Podobnego zdania jest kapitan zespołu Benjamin Toniutti. – Uważam, że możemy poprawić naszą grę. OK, oni wywarli na nas presję i trzeba to zaakceptować. To jest topowy zespół, przeciwko któremu nie gra się łatwo, ale możemy polepszyć naszą grę i zrobić coś lepiej. Na to się nastawiamy. Wygranie tych dwóch setów w Piacenzie oczywiście miało znaczenie, ale to nie wystarczy. Musimy zagrać zdecydowanie lepiej i zrobić wszystko co w naszej mocy, by pokonać tę przeszkodę – uważa kapitan drużyny.

Gas Sales Daiko Piacenza to ekipa naszpikowana gwiazdami światowej siatkówki. Trener włoskiej drużyny Andrea Anastasi w przeszłości pracował w Polsce przez 10 lat. Najpierw przez dwa lata był selekcjonerem reprezentacji Polski, następnie przez pięć lat prowadził Trefl Gdańsk, a później przez trzy lata był szkoleniowcem Projektu Warszawa. Z kolei, Marcelo Mendez, będąc jeszcze opiekunem brazylijskiej Sady Cruzeiro współpracował z kubańskimi gwiazdorami włoskiego zespołu Joandrym Lealem oraz Robertlandym Simonem.

Środowa batalia będzie pojedynkiem dwóch rozgrywających reprezentacji Francji i mistrzów olimpijskich z Tokio. Po jednej stronie boiska będzie Benjamin Toniutti z Jastrzębskiego Węgla, zaś po przeciwnej Antoine Brizard z Gas Sales Daiko Piacenza.

Ten ostatni zna PlusLigę. W latach 2017-2020 występował w ONICO Warszawa i wywalczył z nim wicemistrzostwo Polski. Inny wątek plusligowy jest taki, że przyjmujący Gas Sales Robbert Andringa w latach 2017-2023 był zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn.

W jastrzębskiej hali miał też już okazję zaprezentować się inny z topowych graczy włoskiego klubu, Brazylijczyk Ricardo Lucarelli. Dwa lata temu grał on (wraz z Simonem) w Cucine Lube Civitanova. Wówczas Jastrzębski Węgiel zdołał po pasjonujących bojach przejść mistrza Włoch w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (zwycięstwa 3:0 na wyjeździe i 3:2 u siebie).

– Przed nami wielki mecz. Wiedzieliśmy wcześniej, że to nie będzie łatwy ćwierćfinał. Piacenza to dobry zespół, zbudowany po to, by wygrać Ligę Mistrzów. Ale zagramy u siebie, przed naszymi kibicami, więc myślę, że to będzie wielka bitwa i musimy się na tym skupić. To dla nas ważny tydzień, ale najpierw trzeba się skupić na środzie. Trzeba dać z siebie wszystko i mam nadzieję, że zdołamy się zakwalifikować i ponownie wystąpić w półfinale Ligi Mistrzów – mówi Toniutti.

Początek środowego meczu o godzinie 18:00.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].