Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Norbert Huber zostaje w Jastrzębskim Węglu

Klub przedłużył kontrakt na kolejny sezon ze środkowym bloku Norbertem Huberem.

Norbert Huber zostaje w Jastrzębskim Węglu

25-letni zawodnik trafił do Jastrzębskiego Węgla przed obecnym sezonem z Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Już w letnim okresie reprezentacyjnym sygnalizował świetną dyspozycję, sięgając wraz z kadrą narodową po triumf w Lidze Narodów, Mistrzostwo Europy i kwalifikację olimpijską na tegoroczne Igrzyska w Paryżu.

Trwający sezon ligowy tylko potwierdził, jak znakomitym graczem jest Huber. Zawodnik świetnie wpasował się w ekipę dowodzoną przez trenera Marcelo Mendeza pod względem charakteru, ale przede wszystkim niesamowitych umiejętności siatkarskich. Co istotne, bardzo szybko zgrał się z kapitanem Benjaminem Toniuttim, a kibice znajdują tego odzwierciedlenie w ich wspólnych akcjach, które są płynne, skuteczne i często niezwykle efektowne.

Liczba 84 bloków zdobytych do tej pory w tym sezonie ligowym przez Hubera to wynik naprawdę imponujący. Dość powiedzieć, że następny zawodnik w rankingu najlepiej blokujących traci do Norberta blisko trzydzieści punktów. Do tego 137 punktów w ataku i 25 asów serwisowych. Siedmiokrotnie też znajdował uznanie w oczach komisarzy PLS, którzy nagradzali go statuetką MVP. W Lidze Mistrzów również brylował, a 18 punktów zdobytych w meczu z SVG Luneburg jest tego najlepszym dowodem.

– Przedłużenie umowy z Norbertem Huberem było jednym z naszych priorytetów bieżącego okresu transferowego. Mówimy o jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym zawodniku na swojej pozycji na świecie, który w tym sezonie „wykręca” nieprawdopodobne liczby w ataku i bloku, ale także który doskonale wkomponował się w nowy zespół i stał się jednym z jego liderów. Nie było łatwo zatrzymać siatkarza tej klasy u siebie na kolejny rok, tym większa moja satysfakcja, że wyzwanie to zakończyło się sukcesem. Jestem przekonany, że z Norbertem w składzie zrealizujemy nasze ambitne cele zarówno tym, jak i w kolejnym sezonie  – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Sam zawodnik jako czynnik decydujący o pozostaniu w Jastrzębskim Węglu podaje skład personalny drużyny na przyszły sezon.

– Przedłużenie mojego kontraktu najbardziej zależało od tego, jak będzie wyglądał skład w sezonie 2024/2025. Cieszę się, że w nowym sezonie będę dalej grał w Jastrzębiu. Jest mi tu dobrze – kwituje krótko środkowy.

– Moje występy przekładają się na to, że jestem szczęśliwy i dobrze się tutaj czuję. Sportowo zaś jestem usatysfakcjonowany z powodu tego, że mam dookoła siebie graczy pokroju Tomka Fornala, Bena Toniuttiego oraz sztab na czele z trenerem Mendezem – dodaje Huber.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].