Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH GKS Jastrzębie rozpoczyna fazę play-off

Od rozpoczęcia sezonu 2023/24 minęło niemal pół roku. Ponad pięć miesięcy zaciętej walki o pozycje w tabeli Tauron Hokej Ligi zaowocowało aktualnym rozstawieniem w 1/4 finału play-off, w której JKH GKS Jastrzębie skrzyżuje kije z Energą Toruń.

JKH GKS Jastrzębie rozpoczyna fazę play-off

Początek już w piątek i w sobotę o godz. 17:00 na Jastorze. Celem podopiecznych Roberta Kalabera będzie „dobre wejście” w tę rywalizację, czyli kontynuacja domowej passy wygranych nad „Stalowymi Piernikami”, z którymi jastrzębscy hokeiści po raz pierwszy walczyli ponad pół wieku temu w barażach o II ligę.

Bitwa o półfinał toczy się do czterech zwycięstw. Dwa pierwsze mecze odbywają się na Jastorze (1-2 marca), ponieważ to JKH GKS Jastrzębie jest drużyną wyżej sklasyfikowaną po fazie zasadniczej. Na kolejne dwa spotkania wyruszą do Torunia w przyszłym tygodniu. Jeśli po czwartym pojedynku (a drugim na Tor-Torze) nie będzie triumfatora, wówczas ewentualne kolejne trzy mecze odbędą się naprzemiennie w Jastrzębiu, Toruniu i Jastrzębiu. Ponadto nowością w play-off jest długość ewentualnej dogrywki, która trwać będzie nie pięć, ale aż dwadzieścia minut, a zatem pełnić będzie rolę de facto „czwartej tercji”.

W sezonie zasadniczym wszystkie pięć spotkań pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Energą Toruń wygrywali gospodarze, a zatem kluczem do awansu wydaje się przede wszystkim własna tafla. Ewentualna porażka u siebie wymusi na podopiecznych Roberta Kalabera konieczność triumfu na wyjeździe, czyli na „dalekiej hokejowej północy”, gdzie w toruńskiej jaskini lwa kilka tysięcy miejscowych fanów na pewno zmusi ekipę Juhy Nurminena do dodatkowego wysiłku. Inna sprawa, że styczniowe wizyty torunian na Jastorze nie były dla nich udane i bez wątpienia rywale będą chcieli poprawić sobie nastroje szczególnie po dwucyfrówce sprzed miesiąca.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~19611962 (89.64. * .73) 02.03.2024 07:35

Początek żenujący!