Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel rozpoczyna walkę o finał Ligi Mistrzów

W najbliższą środę o godzinie 20:30 JW podejmie przed własną publicznością mistrza Turcji, Ziraat Bank Ankara. Będzie to pierwsze z dwóch spotkań półfinału Ligi Mistrzów. Rewanż – 20 marca o 17:00 w Ankarze.

Jastrzębski Węgiel rozpoczyna walkę o finał Ligi Mistrzów

Dla zespołu jest to szansa na ponowny udział w finale tych rozgrywek. Przed rokiem drużyna dowodzona przez trenera Marcelo Mendeza dotarła do finału w Turynie, ale musiała uznać w nim wyższość Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (2:3). Nic dziwnego, że siatkarze marzą o „powtórce z rozrywki”, tym razem ze szczęśliwym finałem.

– Nie będziemy się czarować. Wiadomo, że wszyscy o tym myślimy. Mamy niedokończone porachunki z Ligą Mistrzów z zeszłego roku. Trzeba sobie wewnętrznie postawić taki cel i takie marzenie i do niego dążyć, bo będzie to coś wielkiego. Zrobimy wszystko, żeby wyjść zwycięsko z tego półfinału – zapowiada Moustapha M’Baye, środkowy drużyny, który w turyńskim finale był podstawowym zawodnikiem.

Podobnie jak przed rokiem na etapie półfinału przychodzi się zmierzyć z ekipą z Turcji. W zeszłym roku był to Halkbank Ankara, tym razem będzie to także zespół ze stolicy tego kraju, tyle że Ziraat. Z tym zespołem nie starli się jeszcze nigdy w historii występów w europejskich pucharach.

Największymi gwiazdami zespołu z Turcji są Amerykanin Matthew Anderson (obecnie kontuzjowany) oraz Kubańczyk Oreol Camejo. Poza nim w drużynie trenera Mustafy Kavaza są dwaj reprezentanci Holandii: Wouter Ter Maat i Bennie Tuinstra, a także Argentyńczyk Luciano Vicentin. Pozostali siatkarze w zespole mistrza Turcji to gracze tureccy.

Ziraat przeszedł tegoroczną fazę grupową bez porażki, tracąc zaledwie dwa punkty, a za rywali miał: ZAKSĘ, Olympiakos Pireus oraz Knack Roeselare. W ćwierćfinale jednak napotkał na ogromny opór ze strony grupowego rywala JW, mistrza Hiszpanii Guaguas Las Palmas. W pierwszym meczu Turcy wygrali na Wyspach Kanaryjskich 3:1, by ulec u siebie 0:3. Przepustkę do półfinału dał im złoty set wygrany 15-7.

Dla drużyny JW jest to trzeci półfinał Ligi Mistrzów z rzędu, a piąty w ogóle. W obecnej edycji LM w ćwierćfinale przeszkodą był naszpikowany gwiazdami włoski zespół Gas Sales Piacenza. We Włoszech przegrali 2:3, ale w rewanżu po kapitalnym widowisku i przy ogłuszającym dopingu fanów odprawiliśmy rywali w trzech setach.

W środę zespół ponownie będzie wspierany z trybun przez komplet ponad trzech tysięcy widzów. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].