Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel dwa sety od finału Ligi Mistrzów

W środę o godzinie 17:00 (polskiego czasu) zespół JW zmierzy się w stolicy Turcji w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów z mistrzem Turcji, Ziraatem Bank Ankara. Po wygranej u siebie 3:0 w pierwszym spotkaniu, do awansu do finału drużyna potrzebuje dwóch zwycięskich setów.

Jastrzębski Węgiel dwa sety od finału Ligi Mistrzów

Zespół rozpoczął podróż do Turcji już w poniedziałek. Po treningu w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej drużyna i sztab szkoleniowy wyjechali do Krakowa. Po kolacji w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport mistrzowie Polski udali się na lotnisko, skąd o godzinie 19:00 wylecieli via Stambuł do Ankary.

Sobotnie starcie na szczycie PlusLigi z Projektem Warszawa pokazało, że zespół jest w dobrej formie. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza pokonali w trzech setach aktualnego zdobywcę Pucharu Challenge i ówczesnego wicelidera rozgrywek ligowych. Ze świetnej strony pokazał się wracający do składu po kontuzji Rafał Szymura.

– Drużyna zagrała solidnie, co cieszy, bo przed nami najważniejszy mecz sezonu w Ankarze – mówił po spotkaniu z warszawianami Szymura.

Po wygranej u siebie 3:0 z Ziraatem w pierwszym spotkaniu, do awansu do finału drużyna potrzebuje teraz dwóch zwycięskich setów. W pojedynku tym nie wystąpił zmagający się ostatnio z kontuzją Amerykanin Matthew Anderson. W weekend jednak przyjmujący z USA zagrał już w ligowym spotkaniu w ekipie z Ankary.

– Po drugiej stronie są klasowi zawodnicy, reprezentacji swoich krajów. To jest półfinał Ligi Mistrzów i trzeba zagrać na maksa, żeby do tego finału dojść. Czeka nas arcyciężkie spotkanie w Turcji. Możliwie, że ich gwiazdor ze Stanów Zjednoczonych Matt Anderson wróci do grania i poprawi jakość tej drużyny, bo nie ma co ukrywać, że ta drużyna gra zdecydowanie lepiej, kiedy on jest na boisku. Trzeba więc być gotowym na trudne spotkanie, ale jesteśmy na tyle dobrzy, że jesteśmy w stanie awansować do finału – uważa Tomasz Fornal, drugi z podstawowych przyjmujących JW.

Początek spotkania w Ankarze o godzinie 17:00 polskiego czasu.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].