Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Jastrzębie podejmie Kotwicę Kołobrzeg [ZAPOWIEDŹ]

Drugi rok z rzędu drużyny GKS-u Jastrzębie i Kotwicy Kołobrzeg zagrają przy Harcerskiej w Wielki Czwartek. Przed rokiem lepsi okazali się jastrzębianie, którzy wygrali 1:0.

GKS Jastrzębie podejmie Kotwicę Kołobrzeg [ZAPOWIEDŹ]

6 kwietnia 2023 roku, w Wielki Czwartek na Stadionie Miejskim przy ul. Harcerskiej, GKS Jastrzębie podejmował wicelidera rozgrywek - Kotwicę Kołobrzeg. W końcówce spotkanie Dawid Witkowski dośrodkował w pole karne, a Szymon Gołuch strzałem głową pokonał Oskara Pogorzelca. To trafienie zapewniło jastrzębianom 3 punkty, a drużynę z Wybrzeża bardzo słono kosztowało. Finalnie bowiem kołobrzeżanom zabrakło zaledwie punktu, by bezpośrednio awansować do I ligi, a po porażce w Jastrzębiu-Zdroju pracę w Kotwicy stracił trener Marcin Płuska. Teraz GKS Jastrzębie i Kotwica Kołobrzeg po raz kolejny zmierzą się przy Harcerskiej w Wielki Czwartek.

Awans, to cel, który po raz kolejny przyświeca ekipie z Kołobrzegu. GKS Jastrzębie ma inne zadanie do wykonania. - Mamy na tyle dobry zespół i uważam, że nasza praca – w porównaniu z jakością piłkarską – się obroni. I, że będziemy cieszyć się z dobrego wyniku w maju - przekonuje przed kolejnym trudnym starciem Dawid Pędziałek, szkoleniowiec GKS-u Jastrzębie, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że łatwych spotkań w tym sezonie nie będzie. - Zespół, który jest na 12. czy 14. miejscu wcale nie odbiega od drużyny, która jest piąta. Każda sytuacja i każda akcja ma znaczenie. Każdy stały fragment. Widać zresztą, jak wiele bramek pada właśnie w ten sposób. Każdy z każdym może wygrać. Nie ma zdecydowanych faworytów i nie ma autsajderów. Liga jest ciekawa dla kibiców, ale trzeba się pilnować i w każdym meczu – punktować - podkreśla szkoleniowiec. 

Kotwica w rundzie wiosennej rozegrała 4 spotkania. Na inaugurację pokonała 3:0 u siebie Chojniczankę, ale żadnego z 3 następnych meczów nie wygrała. W ostatnim starciu, 17 marca, zespół z Kołobrzegu zremisował na wyjeździe z Radunią Stężyca 1:1. Bilans GKS-u Jastrzębie w tym roku, to zwycięstwo, 3 remisy i porażka. Niespełna 2 tygodnie temu zespół uległ przed własną publicznością 1:2 Olimpii Elbląg. - Przytrafił się nam słaby, pod względem energetycznym i wolicjonalnym, mecz. Drugiego takiego spotkania zagrać już nie możemy. Wiadomo, że atmosferę i otoczkę tworzą wyniki, dlatego postaramy zapunktować, najlepiej wygrać, by dać sobie trochę spokoju - zaznacza Dawid Pędziałek.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].