Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH GKS Jastrzębie rozpoczyna walkę o brąz

W pierwszym tygodniu kwietnia drużyna JKH zakończy sezon 2023/24. Dwa lub trzy mecze o brązowy medal pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKS Tychy odbędą się na przestrzeni odpowiednio trzech albo pięciu dni (02-06.04).

JKH GKS Jastrzębie rozpoczyna walkę o brąz

Mogłoby się wydawać, że zaledwie „wczoraj” rozpoczęły się rozgrywki, a tymczasem pozostał już tylko jeden mecz na Jastorze. Zanim jednak w czwartek kibice zobaczą się przy al. Jana Pawła II 6A, hokeiści ruszą na Stadion Zimowy, gdzie 2 kwietnia o godz. 18:00 rozpocznie się derbowy bój o brąz.

Wielu kibiców podważa sens rywalizacji o brązowy medal. Część fanów wskazuje, że to „musztarda po obiedzie”, a inni zalecają rozdanie najniższego stopnia podium na podstawie rozstrzygnięcia z fazy zasadniczej. Jest w tym zapewne nieco racji, bowiem spotykają się tu dwie drużyny pokonane w najważniejszych meczach sezonu. Z drugiej jednak strony, dla sympatyków zainteresowanych stron jest to zarazem okazja do pożegnania z ulubieńcami na kilka kolejnych miesięcy. Wszak do kolejnych rozgrywek drużyny przystąpią w innych zestawieniach, a zatem w istocie jest to ostatnia okazja do „sensownego” zakończenia rozgrywek.

Faworyta pojedynku o brąz trudno wskazać. Wiele wskazuje na to, że obie drużyny mają podobną ambicję, aby stanąć na podium. JKH GKS Jastrzębie jest głodny sukcesu i chciałby okrasić nim swoje zeszłoroczne siedemdziesięciolecie. Z kolei GKS Tychy ma już na koncie Superpuchar i Puchar Polski, jednak bez dwóch zdań „strata” szansy na potrójną koronę dodatkowo zmobilizuje rywali.

W sezonie zasadniczym spotykali się z tyszanami sześciokrotnie. „Punktowo” jest idealny remis po dziewięć, bowiem w trzech przypadkach rozstrzygnięcie miało miejsce po doliczonym czasie gry lub karnych. Każdorazowo górą byli tu konkurenci. Jeśli chodzi o liczbę wygranych, to GKS Tychy prowadzi 4-2, zaś w bramkach to podopieczni Roberta Kalabera są o dwa trafienia lepsi (17-15), co jest głównie efektem lutowego triumfu na Jastorze, gdy zespół był w niesamowitym „gazie”.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].