Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzicy JKH GKS Jastrzębie ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski U16

Ekipa młodzików JKH GKS Jastrzębie wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski U16, które rozgrywane były w minionym tygodniu w Tychach i Janowie.

Młodzicy JKH GKS Jastrzębie ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski U16
Fot. jkh.pl

W niedzielnym wielkim finale na Stadionie Zimowym podopieczni Marka Chrabańskiego i Mariusza Bernackiego po zaciętym spotkaniu musieli uznać wyższość współgospodarzy zmagań, MOSM Tychy. Honorowe trafienie dla jastrzębian zapisał na swoje konto po pięknym indywidualnym rajdzie Mateusz Wałęga. Czy mogło być jeszcze lepiej? Zdecydowanie tak, ale na drodze do złota stanął świetnie dysponowany tyski bramkarz Mikołaj Juszczyk.

Młodzi jastrzębianie znaleźli się w wielkim finale za sprawą bardzo dobrej postawy we wcześniejszych fazach turnieju, w których pokonali Podhale Nowy Targ, ŁKH Łódź i Naprzód Janów. W pojedynku o złoto przyszło ponownie skrzyżować kije z MOSM Tychy, z którym młodzicy Akademii JKH toczyli równe boje w rozgrywkach regionalnych.

Finał również był bardzo wyrównany, ale strzelając tylko jedną bramkę nie da się pokonać gospodarzy. Hokeiści stworzyli sobie co najmniej trzy stuprocentowe okazje do gola (w tym nawet w dwóch na bramkarza), jednak kapitalnie broniący Juszczyk skapitulował tylko po wspomnianym rajdzie Mateusza Wałęgi. Młodszy brat reprezentanta Polski Kamila został zresztą wybrany najlepszym napastnikiem mistrzostw. Siedmiu spośród srebrnych medalistów to uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Piastów.

Tym samym rozgrywki mistrzowskie zakończyły się z dwoma srebrami, które stały się udziałem juniorów młodszych i młodzików. W obu przypadkach lepsi byli tyszanie, którzy zresztą okazali się także „prześladowcami” seniorów JKH GKS w Pucharze Polski i ekstralidze. 

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~brawo (104.244. * .233) 11.04.2024 15:22

brawo!