Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Jastrzębie przedłużył nadzieję na utrzymanie

GKS Jastrzębie wygrał 1:0 z Zagłębiem II Lubin i zdobył bardzo ważne trzy punkty.

GKS Jastrzębie przedłużył nadzieję na utrzymanie

Dwa razy w słupek i dwa razy w poprzeczkę trafił GKS w meczu z Zagłębiem II Lubin. Najważniejsze jest jednak to, że ta jedna, jedyna piłka wpadła do bramki „Miedziowych” i trzy punkty zostały przy Harcerskiej. W 54. minucie spotkania, po dośrodkowaniu w pole karne, najlepiej odnalazł się przed bramką Joao Guilherme, który w swoim stylu, czyli głową, wpakował piłkę do siatki.

Jastrzębianie prowadzenie mogli objąć już przed przerwą, kiedy to po akcji Mateusza Chmarka i jego strzale piłka otarła się od poprzeczki. Bliski zdobycia gola był też Sebastian Rogala, który z niewielkiej odległości nie trafił w bramkę. Na początku II odsłony zespół stwarzał kolejne sytuacje. W jednej akcji, co było wręcz niebywałe, Michał Bednarski trafił w poprzeczkę, a Chmarek w słupek.

Już przy prowadzeniu zespołu 1:0, konstrukcję bramki ostemplował Guilherme. Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Bednarski i w końcówce było nerwowo. Zagłębie II Lubin w ostatnich minutach przycisnęło, ale Jakub Trojanowski – wraz z kolegami – zachował spokój i zwycięstwo, jakże potrzebne i zasłużone, utrzymali do końca.

GKS JASTRZĘBIE – ZAGŁĘBIE LUBIN 1:0 (0:0)

1:0 – Guilherme, 54 min.

GKS: 12. Jakub Trojanowski - 27. Bartosz Boruń, 26. Jan Ziewiec, 4. Sebastian Rogala, 13. Jakub Iskra, 47. Konrad Kargul-Grobla - 8. Kamil Jadach (64, 6. Szymon Maszkowski), 17. Karol Fietz, 23. João Guilherme - 18. Michał Bednarski, 5. Mateusz Chmarek (64, 36. David Kabala).

ZAGŁEBIE II: Szymon Weirauch - 2. Jakub Kolan, 3. Kamil Sochań, 4. Kacper Lepczyński (76, 17. Cyprian Popielec), 5. Szymon Karasiński - 7. Kacper Terlecki (66, 18. Wojciech Szafranek), 6. Filip Kocaba, 8. Mateusz Dziewiatowski (46, 14. Mateusz Kizyma), 10. Daniel Dudziński (56, 16. Marcel Reguła), 11. Paweł Kruszelnicki - 9. Rafał Adamski.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Żartownisia (89.64. * .211) 29.04.2024 06:38

5 meczy do końca .
5 zwycięstw i strefa barażowa przy dobrych układach!
Potem awans.

~Daroo (5.173. * .131) 28.04.2024 19:01

Oj słabo widzę te utrzymanie szkoda ale trzeba powoli się szykować na spadek