Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czas pożegnań w Jastrzębskim Węglu [PODSUMOWANIE]

Po zakończeniu sezonu 2023/2024 zwieńczonego mistrzostwem Polski i Klubowym Wicemistrzostwem Europy JW przedstawił nazwiska zawodników, którzy odchodzą z klubu.

Czas pożegnań w Jastrzębskim Węglu [PODSUMOWANIE]

Po zakończonych rozgrywkach z Jastrzębskim Węglem żegnają się:

  • atakujący: Jean Patry i Ryan Sclater,
  • rozgrywający: Edvins Skruders i Jarosław Macionczyk,
  • przyjmujący: Rafał Szymura, Marko Sedlacek i Mateusz Jóźwik,
  • środkowi: Jurij Gladyr, Moustpha M’Baye i Adrian Markiewicz,
  • oraz libero Bartosz Makoś.

Z wymienionej grupy zawodników najdłużej, bo przez pięć sezonów, występował Jurij Gladyr, który w tym czasie zdobył trzy tytuły mistrza Polski, jedno wicemistrzostwo, dwa Superpuchary Polski oraz dwa razy wystąpił w finale Ligi Mistrzów. O rok krócej w JW występował Rafał Szymura, który wywalczył te same trofea, co Gladyr.

Moustpha M’Baye spędził w Klubie półtora sezonu (dołączył do ekipy w styczniu 2023 roku wobec wykluczającej do końca tamtego sezonu kontuzji Łukasza Wiśniewskiego) i wywalczył z nim dwa tytuły Mistrza Polski i dwukrotnie dotarł do finału Ligi Mistrzów.

W pozostałych przypadkach była to roczna bądź jeszcze krótsza przygoda z Klubem (jak w przypadku Jarosława Macionczyka), zwieńczona mistrzostwem Polski i Klubowym Wicemistrzostwem Europy.

– Pragnę serdecznie podziękować wszystkim wymienionym zawodnikom za zaangażowanie i udział w  ostatnich sukcesach naszego Klubu. Dotyczy to zarówno podstawowych zawodników, jak i tych, którym przypadła rola zmienników w drużynie. Zostaniecie dobrze zapamiętani przez nasz Klub. Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze w kolejnych odsłonach Waszych karier – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

– Skład zespołu na przyszły sezon został zbudowany. Niebawem będziemy oficjalnie prezentować nazwiska siatkarzy, którzy zasilą nasz Klub w nadchodzącym sezonie – dodaje szef zarządu JW.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~starykibic (89.70. * .68) 19.05.2024 13:58

Jean Patry Dlaczego ta osoba odchodzi, tego nie wiem! Za wszelką cenę powinien pozostać...