Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel zagra w Memoriale Gołasia

W ostatni weekend wakacji gwiazdy światowej siatkówki spotkają się w wielkopolskim Zalasewie, aby rozegrać XIX Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Dziś poznano ostatniego uczestnika największej siatkarskiej imprezy w Wielkopolsce. Ruszyła także sprzedaż biletów.

Jastrzębski Węgiel zagra w Memoriale Gołasia

Dotąd Fundacja Memoriału Arkadiusza Gołasia zaprezentowała trzech uczestników dziewiętnastej edycji turnieju upamiętniającego zmarłego reprezentanta Polski. Są to: Projekt Warszawa, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE GiEK Skra Bełchatów. To oznacza, że Wielkopolscy fani siatkówki będą mieli niepowtarzalną okazję do podziwiania takich siatkarskich gwiazd jak choćby: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz, Bartłomiej Bołądź, Andrzej Wrona, Artur Szalpuk, Kevin Tillie czy Linus Weber. Turniej tradycyjnie poprzedzą warsztaty siatkarskie dla grupy 150 osób z Powiatu Poznańskiego.

Dziś organizatorzy zaprezentowali ostatniego uczestnika XIX Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Jako, że nasze kibicowskie serca głęboko wierzą w sukces reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu tym razem postawiliśmy na cztery polskie zespoły – mówi Anna Sumelka, założycielka Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Kilka razy mieliśmy już okazję gościć świeżo upieczonych medalistów mistrzostw świata, Europy oraz Ligi Narodów. Mam nadzieję, że tym razem odwiedzą nas mistrzowie olimpijscy – dodaje organizatorka Memoriału.

Mieliśmy kilka ciekawych propozycji zza granicy, ale wspólnie z Fundacją podjęliśmy decyzję, że w tym roku stawiamy na czołowe marki PlusLigi, wśród których znajdują się reprezentanci Polski – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. – Swoją chęć udziału w Memoriale zgłosiła reprezentacja Libii – wierzymy jednak, że wspólnie z kibicami odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego – dodaje.

Jastrzębski Węgiel ma za sobą wyśmienity sezon. Podopieczni Marcelo Mendeza wywalczyli w nim mistrzostwo Polski oraz srebrne medale Ligi Mistrzów. W klubie zostają Benjamin Toniutti, Norbert Huber, Tomasz Fornal i Jakub Popiwczak. – Ostatni raz mieliśmy zaszczyt gościć na Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia w 2019 roku. Z przyjemnością powrócimy do Zalasewa, by upamiętnić tego wspaniałego siatkarza – mówi prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. – Możliwość zmierzenia się z Projektem Warszawa, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i PGE GiEK Skrą Bełchatów gwarantuje rywalizację na najwyższym poziomie – właśnie tego nam trzeba tuż przed startem PlusLigi – dodaje włodarz mistrzów Polski.

XIX Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia odbędzie się w dniach 31 sierpnia i 1 września. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na tę imprezę. W serwisie Biletomat.pl można nabyć wejściówki na jeden lub dwa dni turnieju. – Bardzo dziękuję prezesom klubów z Jastrzębia-Zdroju, Warszawy, Kędzierzyna-Koźla i Bełchatowa za przyjęcie naszego zaproszenia – mówi Jacek Kubiak prezes Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Udział w naszej imprezie to najpiękniejszy sposób w jaki możemy uczcić pamięć o Arku, zapraszam wszystkich kibiców siatkówki by w tych dniach być na trybunach razem z nami – dodaje.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].