Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jakub Jurczyk w pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel podpisał kontrakt z 18-letnim libero z Akademii Talentów, Jakubem Jurczykiem.

Jakub Jurczyk w pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla

– Dla mnie to niesamowita informacja. Naprawdę nie spodziewałem się, że będę miał szansę grać w tak świetnym klubie, który zdobywa mistrzostwo Polski. Przychodzę tu na halę, oglądam chłopaków, po czym nagle mogę z nimi trenować. Jest to dla mnie niesamowite wyróżnienie, więc jestem przeszczęśliwy. Rodzina również bardzo ucieszyła się z tej informacji – ekscytuje się nowy drugi libero Jastrzębskiego Węgla.

Jakub Jurczyk pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w młodzieżowych grupach MKS-u Będzin, a następnie trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Miało to miejsce trzy lata temu. Jako adept Akademii Talentów został wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych.

Jak przyznaje, w pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla chce przede wszystkim nabierać doświadczenia.

– Jest to dla mnie niesamowita szansa, trampolina do tego wielkiego, siatkarskiego świata. W takim klubie jak Jastrzębski Węgiel można wiele się nauczyć od świetnych zawodników, więc liczę na to, że ten sezon będzie dobrze przez mnie przepracowany i będę w stanie pomóc chłopakom w realizowaniu celów sportowych – dodaje młody zawodnik JW. 

W minionych rozgrywkach Jakub trenował już z pierwszym zespołem, kiedy w trakcie sezonu z powodu kontuzji pauzować musiał Bartosz Makoś. Szansy debiutu w PlusLidze jednak nie otrzymał. Jak twierdzi, występy w PlusLidze są jego marzeniem.

W Jastrzębskim Węglu na pozycji libero niekwestionowanym liderem jest Jakub Popiwczak. Jak Jurczyk zapatruje się na współpracę ze swoim starszym i utytułowanym imiennikiem?

– Będę próbował walczyć, żeby Kuba też miał motywację do pracy (śmiech). Ja dam z siebie wszystko i będę uczył się tego, co Kuba tutaj gra, bo to co pokazuje występując w tym klubie, jest niesamowite. Ja będę traktował to wszystko jako naukę i starał się, żeby poziom treningu był jak najwyższy – dodaje młody libero JW.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].