Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie pożegnało Beatę Maksymow-Wendt

W sobotę w kościele pw. św. Brata Alberta mieszkańcy pożegnali Beatę Maksymow-Wendt – „Kruszynkę”. Wybitną judoczkę - dwukrotną mistrzynię świata (1993,1999) i trzykrotną mistrzynię Europy (1986,1991,1997) oraz trzykrotną olimpijkę z Barcelony (1992), Atlanty (1996) i Sydney (2000).

Jastrzębie pożegnało Beatę Maksymow-Wendt
Beata Maksymow-Wendt 1967-2024. Klub Judo Koka

W mszy świętej wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. W ten sposób oddano hołd wybitnej jastrzębiance, która na międzynarodowych arenach sportowych reprezentowała Polskę i odnosiła sukcesy.

Jest pomysł uhonorowania judoczki muralem na bloku

Kilka dni przed ostatnim pożegnaniem Beaty Maksymow-Wendt pojawiła się inicjatywa, aby uhonorować jej postać poprzez mural na jednym z jastrzębskich bloków. W tej sprawie każdy może podpisać internetową petycję skierowaną do władz samorządowych Jastrzębia-Zdroju z prośbą o wsparcie tej idei.

- Zapraszamy do wsparcia inicjatywy wykonania muralu upamiętniającego jedną z naszych najwybitniejszych zawodniczek judo, dwukrotną mistrzynię świata i multimedalistkę. Była wybitną mieszkanką naszego miasta Jastrzębia-Zdroju. Pani Beata odeszła i pozostawiła wielką pustkę. Jeżeli uda się zebrać odpowiednie wsparcie, złożymy petycję do Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój i zorganizujemy finansowanie - napisali pomysłodawcy muralu.

Projekt muralu „Kruszynki”. Fot. Facebook. com

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@za (87.101. * .55) 17.06.2024 11:45

pewnie że trzeba uwiecznić tę kobietę w mieście dla potomnych, może być nadanie imienia ulicy lub placówki miejskiej, a może jakaś fundacja? sam mural to na chwilę będzie..

~Henrry (91.224. * .106) 17.06.2024 07:49

Myślę że pomnik byłby lepszy bo trwalszy a taki malunek wyblaknie i będzie tylko po paru latach szpecił

~mysz (79.184. * .48) 16.06.2024 18:14

Jeśli mogę dołączyć się do dyskusji to wolę nazwać jej imieniem jakieś miejsce czy budynek użyteczności publicznej.Mam na myśli jakaś placówkę sportową. CZYMŚ MUSI ZOSTAĆ UHONOROWANA ,Była dla nas skarbem sportowym.

~Grzech (91.204. * .136) 16.06.2024 17:26

Pomnik to bardzo dobry pomysł. O wspaniałej sportsmentce należy pamiętać.

~mnuy (188.137. * .108) 15.06.2024 23:27

Dobry pomysł. Ale oby zaangażowano artystę czy studenta ASP,. Byle nie zwykłą firmę bo wyjdzie landszaft

~Lecter (89.64. * .16) 15.06.2024 20:58

Pomnik by był większym uhonorowaniem Beaty i na dłuższy czas.