Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anton Brehme środkowym Jastrzębskiego Węgla

Nowym środkowym Klubu został niemiecki zawodnik Anton Brehme.

Anton Brehme środkowym Jastrzębskiego Węgla

– Jestem podekscytowany tym, że będę dla Was grał w przyszłym sezonie. Głównym powodem, dla którego zagram w Jastrzębskim Węglu, było to, że jest to klub z tradycjami w Polsce i z sukcesami na arenie krajowej. Ekscytuję się tym, że do Was dołączę i mam nadzieję, że będziemy kontynuować naszą drogę – mówi nowy środkowy drużyny.

Niespełna 25-letni gracz w ostatnim sezonie występował we włoskiej Serie A w utytułowanym klubie Modena Volley. Pochodzi z Lipska, z którego w wieku 16 lat wyjechał do stolicy Niemiec, by grać w siatkówkę. Pierwsze poważne kroki stawiał w VCO Berlin (debiut w Bundeslidze), w którym spędził trzy lat, a stamtąd dostał się do 14-krotnego mistrza Niemiec, Berlin Recycling Volleys. Po roku zdecydował się na przejście do SVG Lüneburg. W klubie z Dolnej Saksonii wytrwał rok, by powrócić na dobre do Berlina. Tym razem w trakcie trzyletniego pobytu w klubie z Berlina trzy raz sięgnął po Mistrzostwo Niemiec i po trzy Superpuchary Niemiec oraz jeden krajowy Puchar.

Ma za sobą występy na arenie międzynarodowej. Z BR Volley uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów, natomiast z kadrą narodową Niemiec w Mistrzostwach Europy. W zeszłym roku podczas turnieju kwalifikacyjnego w Brazylii wywalczył ze swoją reprezentacją awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu i póki co to osiągnięcie uznaje za swoje największe dokonanie w dotychczasowej karierze.

Jak sam przyznaje, ma spore oczekiwania związane z występami w Klubie.

– Oczekiwania mam duże, ponieważ szczerze powiedziawszy od dłuższego czasu śledzę klub w social mediach. Za każdym razem gracie niesamowity sezon i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować. Dla mnie jako młodego zawodnika jest to miłe móc trafić do tego typu drużyny. Czuję trochę presję związaną z występami, będzie sporo grania, ale to dla mnie dobry krok. Mam nadzieję, że to będzie dobry i pełen sukcesów sezon. Liczę na dobrą współpracę na boisku, ale także z kibicami i myślę, że wspólnie stworzymy świetną atmosferę – mówi Brehme.

– Formacja środkowych bloku w naszym zespole na przyszły sezon została odmłodzona. Cieszę się, że przedstawiciele tej młodszej generacji, a wśród nich nasz nowy nabytek Anton Brehme, mają już doświadczenie gry w poważnych klubach i silnych ligach, co sprawia, że ta zmiana pokoleniowa na pozycji może przebiec płynnie i bez szwanku w odniesieniu do wartości sportowej zespołu ­­– ocenia Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].