Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Luciano Vicentin przyjmującym Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel związał się kontraktem z przyjmującym reprezentacji Argentyny, Luciano Vicentinem.

Luciano Vicentin przyjmującym Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel to jeden z najlepszych klubów w Polsce i na świecie. Wielokrotny mistrz Polski, który wystąpił w dwóch ostatnich finałach Ligi Mistrzów. Przede mną duże wyzwanie, z którego bardzo się cieszę – mówi 24-letni Argentyńczyk.

Nowy przyjmujący drużyny trafia do JW z ekipy brązowego medalisty ligi tureckiej Ziraatu Bank Ankara. Z klubem tym JW rywalizował w półfinale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, dwukrotnie pokonując go w walce o finał.

Pochodzący z Parany Luciano Vicentin grywał w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej także w barwach z VfB Friedrichshafen. Za każdym razem musiał jednak uznawać wyższość JW.

Dla mnie jako zawodnika była to wielka przyjemność, móc wystąpić w Waszej hali. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie wreszcie zanotuję w niej zwycięski mecz – uśmiecha się Luciano, który z aklimatyzacją w Polsce nie powinien mieć kłopotu. Po pierwsze kilka lat temu miał okazję zagrać już nad Wisłą, tyle że na zapleczu PlusLigi, w BBTS-ie Bielsko-Biała, a po drugie w Jastrzębskim Węglu będzie wraz z rodakami na czele z trenerem Marcelo Mendezem.

– To był dla mnie także jeden z czynników decydujących o przyjściu do tego klubu. Są to ludzie, których znam. Ponadto pracowałem z nimi w kadrze przez ostatnie trzy lata. Bardzo się cieszę, że w klubie również będziemy współpracować. Myślę, że wspólnie możemy wykonać bardzo dobrą robotę w Jastrzębskim Węglu – uważa nowy przyjmujący.

Największym osiągnięciem Luciano Vicentina jest triumf w zeszłorocznych mistrzostwach kontynentu, które odbyły się w brazylijskim mieście Recife. Ekipa Marcelo Mendeza pokonała w finale odwiecznego rywala i gospodarza – Brazylię, a nowy siatkarz został wybrany MVP Mistrzostw Ameryki Południowej. W klubami zaś wygrywał Puchar Niemiec oraz Superpuchar Turcji.

– Luciano Vicentin to zawodnik, którego bardzo dobrze zna Marcelo Mendez. Trener doskonale wie, na co go stać, gdyż od lat z nim współpracuje w kadrze. Skoro taki fachowiec jak Marcelo wyraża na jego temat pochlebne opinie, to ja mogę się tylko do nich przychylić. Wierzę, że w przy tych trudach sezonu, który nas czeka, Luciano Vicentin spełni swoją rolę w drużynie – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].