Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Juan Ignacio Finoli zmiennikiem Benjamina Toniuttiego

Drugim rozgrywającym Jastrzębskiego Węgla w nadchodzącym sezonie będzie Argentyńczyk Juan Ignacio Finoli. Tym samym skład zespołu na sezon 2024/2025 został zamknięty.

Juan Ignacio Finoli zmiennikiem Benjamina Toniuttiego

– Głównym powodem, dla którego zdecydowałem się przyjść do Was, jest renoma Klubu. W ciągu ostatnich kilku lat klub wykonał znakomitą pracę, dlatego bycie częścią tej drużyny jest dla mnie zaszczytem. Poza tym, wspaniałe dla mojej kariery będzie to, że będę mógł rozwijać się jako zawodnik i człowiek – mówi Juan Ignacio Finoli.

Pochodzący z Buenos Aires siatkarz ma za sobą doświadczenie gry w sześciu różnych ligach. Poza rodzimymi rozgrywkami występował w Belgii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, a ostatnio w Rumunii. W przeszłości był młodzieżowym reprezentantem swojego kraju.

Ogromne znaczenie w kontekście jego transferu do Klubu miała osoba trenera Marcelo Mendeza.

– Relacje, które mam z Marcelo Mendezem, były ważnym argumentem. Znamy się od dłuższego czasu. Wiem, jak pracuje z klubem oraz kadrą narodową. Możliwość współpracy z nim i jego sztabem jest dla mnie wielką szansą. Osoba Marcelo była bardzo ważna, jeśli chodzi o moją decyzję. Miałem sposobność porozmawiać z nim na temat tego projektu, klubu i zespołu. Miał istotny wpływ na mój transfer. Po podpisaniu kontraktu miałem również kontakt z jego synem Juanem, który pracuje w sztabie. Wiem, że wykonują oni niesamowitą robotę oraz dowiedziałem się, jak odnajdują się w nim jako Argentyńczycy. Myślę, że wspólnie będziemy dobrze pracować – mówi argentyński rozgrywający, któremu przypadnie rola zmiennika Benjamina Toniuttiego.

Juan Ignacio Finoli zamyka skład zespołu Jastrzębskiego Węgla na sezon 2024/2025. Zmiany, które nastąpiły w drużynie można określić mianem dość znaczących, aczkolwiek ta oś drużyny, jej trzon w osobach: Tomasza Fornala, Benjamina Toniuttiego, Norberta Hubera i Jakuba Popiwczaka zostały zachowane. Jak już wspominałem przy innej okazji, w trakcie ostatnich lat usłyszałem wiele komentarzy, że Jastrzębski Węgiel się osłabia, a tymczasem my wbrew tym opiniom rośliśmy. Obroniliśmy tytuł mistrza Polski i dwa razy z rzędu wystąpiliśmy w finale Ligi Mistrzów. Wierzę, że z nowym składem będziemy kontynuować tę dobra passę – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].