Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmiany w sztabie szkoleniowym Jastrzębskiego Węgla

Przed sezonem 2024/2025 w sztabie szkoleniowym Klubu nastąpiło kilka zmian personalnych.

Zmiany w sztabie szkoleniowym Jastrzębskiego Węgla

Jeśli chodzi o sztab szkoleniowy, to najważniejszą informacją jest to, że na jego czele pozostaje trener Marcelo Mendez, który przedłużył kontrakt z Klubem na kolejny sezon. W następnym sezonie współpracę z Jastrzębskim Węglem będą kontynuowali trzej jego asystenci: Henrique Furtado, Leszek Dejewski i Bogdan Szczebak. Drugi rok z rzędu statystykiem drużyny będzie syn trenera Marcelo Mendeza, Juan.

Współpracę z Klubem kończy natomiast trener przygotowania motorycznego, Federico Baroni, który pracował w Jastrzębskim Węglu przez dwa sezony. – Ten klub i to miasto na zawsze pozostaną w moim sercu. Z jednej strony mam na myśli sferę zawodową, to co wspólnie wypracowaliśmy, ale ważniejsza jest pamięć o ludziach, z którymi dzieliłem tutaj niesamowite momenty. Te kwestie są najważniejsze – mówi „Fede” Baroni, który wrócił do ojczyzny.

Jego miejsce zajmie 41-letni rodak Baroniego Matias Koichi Rebelles, który obecnie odpowiada za przygotowanie motoryczne żeńskiej kadry Argentyny, a w minionym sezonie ligowym pełnił tę rolę w zespole wicemistrza Rumunii, Arcada Galați. Wcześniej był zatrudniony w klubach z Kuwejtu, Kataru, młodzieżowych kadrach Argentyny U21, U19 i U17, a także w rodzimych klubach: Bolivar Voley, UNTREF Voley, Club Ciudad de Buenos Aires i Club de Amigos.

Jestem z tego faktu bardzo szczęśliwy. Bycie członkiem sztabu jednej z najlepszych drużyn na świecie to zaszczyt i ogromna odpowiedzialność, a praca z graczami na najwyższym poziomie będzie wielkim, osobistym wyzwaniem. Jestem gotów pomóc zespołowi w sprostaniu wyzwaniom w nadchodzącym sezonie – mówi Matias.

Z Klubem rozstają się również obaj fizjoterapeuci: Bartosz Celadyn i Korneliusz Osman.

Bartosz pracował z pierwszym zespołem Jastrzębskiego Węgla od sezonu 2018/2019 (wcześniej w Akademii Talentów JW). Był w sztabach: Ferdinando De Giorgiego, Roberto Santilliego, Slobodana Kovaca, Luke’a Reynoldsa, Andrei Gardiniego i Marcelo Mendeza. Z kolei Korneliusz pracował w  Klubie od sezonu 2020/2021. Obaj świętowali z Jastrzębskim Węgla trzy tytuły mistrzowskie w PlusLidze wywalczone w latach: 2021, 2023 i 2024.

– Czuję ogromne przywiązanie do Klubu, do osób które tu pracują, do całego środowiska. Zawsze będę wracał na jastrzębską halę z dużym sentymentem – przyznaje Bartosz Celadyn.

– Dziękuję bardzo obu naszym fizjoterapeutom – Bartkowi i Kornelowi, a także Federico za wykonaną pracę na rzecz naszego Klubu. Każdy z nich ma swój udział w sukcesach Jastrzębskiego Węgla z ostatnich lat. Na pewno zostaną przez nasz Klub dobrze zapamiętani. Życzę im powodzenia w dalszych etapach karier – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.  

Nowym fizjoterapeutą w klubie zostanie 39-letni Adrian Brudnicki, absolwent katowickiej AWF, który przez ostatnie pięć lat był związany z MKS-em Będzin. Przed będzińskim klubem trzy lata spędził w GKS-ie Katowice. Zanim trafił do klubów siatkarskich współpracował z reprezentacjami Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim. – Cieszę się, że dostałem taką propozycję. Dziękuję za zaufanie i zrobię wszystko, żeby nie zawieść – mówi nowy fizjoterapeuta Jastrzębskiego Węgla, który w sezonie 2023 był także w sztabie szkoleniowym Stefano Lavariniego w siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].