Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wystąpili w Lidze Narodów

W rozgrywanym w Łodzi finale turnieju finałowego Ligi Narodów reprezentacja Francji pokonała Japonię 3:1 i sięgnęła po złote medale VLN. Brązowe krążki przypadły Polakom, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali ze Słowenią 3:0. Tomasz Fornal został wybrany do Drużyny Marzeń łódzkiego turnieju.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wystąpili w Lidze Narodów

W łódzkim turnieju finałowym wystąpiło dziewięciu przedstawicieli Jastrzębskiego Węgla. Polskę reprezentowali: Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak, Norbert Huber i Łukasz Kaczmarek. W składzie Francji kibice podziwiali Benjamina Toniuttiego i Timothee Carle. Reprezentacją Argentyny dowodził z ławki trenerskiej Marcelo Mendez, który w swoich szeregach miał Luciano Vicentina, natomiast w sztabie szkoleniowym reprezentacji Słowenii pracował w roli asystenta trenera Gheorghe Cretu Bogdan Szczebak.

Argentyńczycy zakończyli zmagania na ćwierćfinale. Chociaż w starciu ze Słowenią prowadzili 2:1 w setach, to Słoweńcy, najlepsza drużyna fazy interkontynentalnej VNL, zdołała odwrócić losy meczu i po tie-breaku awansować do strefy medalowej. Francuzi, nie bez kłopotów, pokonali odmłodzoną reprezentację Włoch (3:2), natomiast biało-czerwoni zwyciężyli z Brazylią 3:1, pomimo tego że gładko ulegli w pierwszym secie, a drugiego również zaczęli gorzej od rywali. Od początku turnieju finałowego kapitalną formą imponował przyjmujący klubu Tomasz Fornal.

W półfinale odczuwająca trudy VNL-u Słowenia (grała praktycznie cały czas nie zmienionym składem) uległa 0:3 rewelacyjnie spisującym się w Łodzi Japończykom. Polacy trafili zaś na Francuzów. Pomimo wygranej pierwszej partii do 22 i prowadzenia 17-12 w drugim secie, Orły nie zdołały złamać Trójkolorowych, którzy zwyciężyli w całym spotkaniu po zaciętym tie-breaku zakończonym wynikiem 18-16.

W niedzielnym meczu o 3. miejsce Polacy nie dali większych szans Słowenii, pieczętując zdobycie brązowych medali Ligi Narodów – trzecich w historii tych rozgrywek, a licząc z Ligą Światową czwartych krążków z tego kruszcu.

Po złote medale tej imprezy sięgnęli Francuzi, którzy w finale pokonali 3:1 Japończyków. Po skończonym meczu finałowym odbyła się ceremonia medalowa. Statuetkę z rąk prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej Arego Gracy dla najlepszej drużyny tegorocznego turnieju odebrał kapitan Jastrzębskiego Węgla Benjamin Toniutti. Następnie wybrano Drużynę Marzeń turnieju. Wielką radość sprawił fakt, iż w dwójce najlepszych przyjmujących VLN 2024 znalazł się zawodnik JW, Tomasz Fornal.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].