Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spotkanie pełnego składu zarządu MZK z nowym przewodniczącym

28 marca zarząd spotkał się na kolejnym posiedzeniu. Tym razem w pełnym pięcioosobowym składzie. Przypomnijmy, że nowym przewodniczącym został Janusz Buda, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju. A skład zarządu uzupełnił Mirosław Szymanek, wójt Mszany.

Spotkanie pełnego składu zarządu MZK z nowym przewodniczącym

Ostatnie obrady poświęcono analizie budżetu MZK. Samorządowcy przyjrzeli się sytuacji finansowej od 2013 r. - Przed nami nowe otwarcie i wiele poważnych decyzji do podjęcia. Aby skutecznie działać musimy zacząć od analizy budżetu i poznania naszej sytuacji, w jakim miejscu się znajdujemy. Jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że przy wsparciu gmin należących do Związku uda się zrobić wiele dobrego - mówi Janusz Buda, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju. Ostatecznie przyjęto sprawozdanie finansowe za 2016 r. Dokument trafi teraz do Regionalnej Izby Obrachunkowej, a następnie pod obrady Zgromadzenia Delegatów MZK.

Ponadto członkowie Zarządu zapoznali się z możliwościami technicznymi systemu elektronicznej obsługi pasażerów (e-bilet, system GPS, monitoring w autobusach, tablice informacyjne). - Chodzi nam głównie o informacje dotyczące szczegółowości uzyskanych danych. Czego możemy się dowiedzieć dzięki zastosowanym tutaj rozwiązaniom technicznym. Bez tej wiedzy trudno mówić m.in. o reorganizacji komunikacji i dostosowaniu jej jeszcze bardziej do potrzeb podróżnych - podkreśla Marcin Połomski, wiceburmistrz Rydułtów.

Nie jest tajemnicą, że przed Zarządem MZK szereg wyzwań i spraw do załatwienia. Niektóre z nich, jak chociażby przyszłość PKM, wymaga natychmiastowych działań. Do tego dochodzi problem finansowania komunikacji na terenie gmin, które nie są członkami MZK (chodzi głównie o miasto Wodzisław), niezadowalający poziom dochodów ze sprzedaży biletów, a także unormowanie kwestii komunikacji bezpłatnej czy przejazdów za złotówkę.

Ludzie

Marcin Połomski

Burmistrz Miasta Rydułtowy

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].