Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marcin Połomski

Burmistrz Miasta Rydułtowy

Burmistrz, ksiądz, leśniczy, strażacy, byli i obecni radni z naszego regionu odebrali odznaczenia nadane przez Prezydenta Andrzeja Dudę  

Szesnatu mieszkańców naszego regionu zostało odznaczonych krzyżami za zasługi, jedna osoba otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Największa szansa na zmianę władzy jest w Pszowie. A jak wygląda to w innych miastach Subregionu Zachodniego? 

Ogólnopolska Grupa Badawcza ocenia, że największe szanse na zmianę władzy w Subregionie Zachodnim są w Pszowie, gdzie rządzi Czesław Krzystała. Wyżej jest tylko dwóch włodarzy innych śląskich miast – Siewierza i Zabrza.

Cała naprzód! Przed nami Festiwal Górnej Odry 2023 - największa impreza w regionie [PROGRAM]  

Rok temu Festiwal Górnej Odry przyciągnął 123 tys. osób. Tymczasem w tym roku atrakcji ma być jeszcze więcej. - Cała naprzód! - mówi Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, zachęcajac do udziału w wydarzeniu.

Samorządowcy z Jastrzębia, Mszany, Pszowa i Rydułtów pojechali do Sejmu lobbować za specustawą. W grze wielkie pieniądze i tereny inwestycyjne 

Województwo śląskie może otrzymać miliardy złotych z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Problem w tym, że brakuje przepisów wykonawczych, a połowę tych środków trzeba wykorzystać do 2026 roku - zauważa poseł Krzysztof Gadowski z Jastrzębia-Zdroju. Jakby tego było mało, obecne przepisy utrudniają szybkie inwestowanie na terenach...

Samorządowcy powiedzieli posłom wprost o problemach transformacji górniczej. "To ważne spojrzenie" 

Drugi dzień posiedzienia sejmowej Podkomisji ds. Sprawiedliwej Transformacji w Jastrzębiu-Zdroju przebiegł pod znakiem samorządów i ich problemów, związanych z przejmowaniem i zagospodarowaniem terenów pogórniczych. W spotkaniu udział wzięli m.in. burmistrzowie Rydułtów, Pszowa, prezydent Jastrzebia-Zdroju i wójt Godowa. 

Samorządowcy rozmawiali o przejęciu terenów od PKP. "Bardzo konkretne spotkanie" 

W piątek 5 listopada w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie przedstawiciela zarządu PKP SA z samorządowcami z regionu, którym zależy na nieodpłatnym przejęciu nieruchomości PKP, aby m.in. moc utrzymywać drogi dojazdowe do domów w okresie zimowym lub przygotować nowe inwestycje.

Konkurs "List do Taty" rozstrzygnięty. "W listach rysowały się silne emocje" [ZDJĘCIA]  

24 listy dzieci ze szkół z regionu napłynęły na senacki konkurs "List do Taty", organizowany na etapie regionalnym przez senator Ewę Gawędę. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo w pracach dzieci pojawiło się wiele różnych spojrzeń na ojca czy wyobrażenia ojca, bo niektóre z dzieci emocjonalnie opisywały swoje życie bez rodzica. 

Polska Strefa Inwestycji, pożyczki i specjalne strefy ekonomiczne czyli Dzień Biznesu w Rydułtowach  

- Dla biznesu, który chce korzystać z pomocy publicznej nie ma prostszego narzędzia niż skorzystanie z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - przekonywał wiceprezes KSSE Andrzej Zabiegliński podczas zorganizowanego 30 października Dnia Biznesu w Rydułtowach.

Czy dalsze dopłaty do PKM mają sens? Pszów i Rydułowy przeciwne 

Przedstawiciele gmin wchodzących w skład Międzygminnego Związku Komunikacyjnego zdecydowali o przekazaniu 2,5 mln zł dla PKM. Ośmiu przedstawicieli samorządów opowiedziało się za wsparciem przedsiębiorstwa.

Rozbieżne wizje członków MZK względem PKM 

Tylko dwie gminy opowiedziały się przeciw likwidacji głównego przewoźnika Międzygminnego Związku Komunikacji (MZK). Reszta chce likwidacji a następnie odbudowy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej (PKM).

Spotkanie pełnego składu zarządu MZK z nowym przewodniczącym 

28 marca zarząd spotkał się na kolejnym posiedzeniu. Tym razem w pełnym pięcioosobowym składzie. Przypomnijmy, że nowym przewodniczącym został Janusz Buda, wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju. A skład zarządu uzupełnił Mirosław Szymanek, wójt Mszany.

Bunt w Międzygminnym Związku Komunikacji 

Daniel Wawrzyczek – wiceprezydent Żor, zrezygnował z funkcji przewodniczącego Zarządu MZK. Rezygnacje planują złożyć także przedstawiciele naszego powiatu – wiceburmistrz Rydułtów Marcin Połomski i wiceburmistrz Radlina Zbigniew Podleśny. Pytamy o powody. 

Jastrzębie wychodzi z MZK. Czy plany powiatowej komunikacji przyspieszą? 

Radni Jastrzębia-Zdroju podjęli uchwałę o wystąpieniu z Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Za ten niespodziewany ruch sporo mogą zapłacić gminy powiatu wodzisławskiego. - To dla nas zaskoczenie, trudno znaleźć racjonalny związek przyczynowo-skutkowy - ocenią decyzję nasi włodarze. Czy MZK bez Jastrzębia w ogóle ma rację...