Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Burmistrz, ksiądz, leśniczy, strażacy, byli i obecni radni z naszego regionu odebrali odznaczenia nadane przez Prezydenta Andrzeja Dudę

Szesnatu mieszkańców naszego regionu zostało odznaczonych krzyżami za zasługi, jedna osoba otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Burmistrz, ksiądz, leśniczy, strażacy, byli i obecni radni z naszego regionu odebrali odznaczenia nadane przez Prezydenta Andrzeja DudęKPRP
Uroczystość wręczenia odznaczeń zorganizowano w Belwederze 14 września. Prezydenta Andrzeja Dudę reprezentował Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Minister Andrzej Dera. Asystował mu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Prezydent RP Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Na liście są mieszkańcy naszego regionu:

 • Janusz Nowak - poeta, nauczyciel i wykładowca Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu (Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury i folkloru, za zasługi w pracy twórczej i działalności publicystycznej)
 • ks. Andrzej Morawiec - proboszcz parafii NSPJ w Roszkowie (Złoty Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej)
 • Beno Benczew - historyk, pracownik IPN (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej)
 • Michał Fita - były wiceprezydent i były radny Raciborza, obecnie dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej)
 • Rober Myśliwy - były raciborski radny, były naczelnik wydziału edukacji, obecnie dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej)
 • Marcin Połomski - burmistrz Rydułtów (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej)
 • Anna Szukalska - raciborska radna, powiatowa rzeczniczka ochrony konsumentów (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej)
 • Grzegorz Wawoczny - prawnik, historyk, wydawca portalu Nasz Racibórz (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej)
 • Andrzej Wawrzynek - wójt Pietrowic Wielkich (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej)
 • Jarosław Ceglarek - jastrzębianin, Komendant PSP w Raciborzu (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej)
 • Ryszard Frączek - były raciborski radny, radny powiatu raciborskiego, wydawca (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej)
 • Marcin Kozik - radny sejmiku wojewódzkiego (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej)
 • Franciszka Gruszka - emerytowana pracowniczka Sądu Rejonowego w Raciborzu, przewodnicząca koła emerytów na Ostrogu (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej)
 • Tomasz Olszewski - Nadleśniczy Nadleśnictwa Rybnik (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej, za zaangażowanie w ochronę przyrody)
 • Wojciech Piechaczek - jastrzębianin, Komendant Miejski PSP w Jastrzębiu-Zdroju (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz rozwoju ratownictwa)
 • Andrzej Rosół - były raciborski radny, dyrygent, pianista i kompozytor (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi dla kultury polskiej)
 • Andrzej Tomczyk - dyrektor szkół i nauczyciel języka polskiego w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Raciborzu, żołnierz WOT, członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (Brązowy Krzyż Zasługi za zasługi w upamiętnianiu historii Polski)

Ludzie

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Wawrzynek

Były wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Grzegorz Wawoczny

Prawnik, wydawca, dziennikarz i pasjonat lokalnej historii

Marcin Połomski

Burmistrz Miasta Rydułtowy

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza, radny Raciborza

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego

Tomasz Olszewski

Były nadleśniczy w Nadleśnictwie Rybnik

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ProkopJerzy (80.122. * .138) 17.09.2023 08:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Podobno „długopis” nawet koniec świata podpisze

~KomediaWyborcza (46.134. * .201) 17.09.2023 07:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Najbardziej żal dr Nowaka i księdza Morawcs, bo ich realne zasługi w takim pełnym autobusie „hurtowo zasłużonych” ulegają silnej denominacji… Odbierać medal z zasłużonymi na rzecz wchodzenia wiadomokomu wiadomogdzie… brrr

~Ieszek (104.28. * .243) 16.09.2023 21:11

Zagra efekt sieciowy.

~Ieszek (104.28. * .243) 16.09.2023 21:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A teraz wszyscy grzeczniutko pochwalą PiS w rodzinach i wśród znajomych. PiS jest w sondażach niedoszacowany.

~Córka (31.0. * .7) 16.09.2023 20:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ło matko i córko, nie jest ich gańba?

~Brzeziczek (46.134. * .220) 15.09.2023 22:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wspólny mianownik to ekipa wchodząca w zadek jednemu grubciowi… Ciężarówka nagrodzonych ze sztabu MW… Tych naprawdę zasłużonych żal, że muszą stać w rzędzie z niektórymi pajacami

~Jagna (79.184. * .48) 15.09.2023 12:19

z Raciborza prawie wszyscy.To zasługa Wosia.

~Zupazhipopotama (46.204. * .49) 15.09.2023 10:31
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wstyd coś przyjąć od tego kaczego wycierucha.