Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cała naprzód! Przed nami Festiwal Górnej Odry 2023 - największa impreza w regionie [PROGRAM]

Rok temu Festiwal Górnej Odry przyciągnął 123 tys. osób. Tymczasem w tym roku atrakcji ma być jeszcze więcej. - Cała naprzód! - mówi Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, zachęcajac do udziału w wydarzeniu.

Cała naprzód! Przed nami Festiwal Górnej Odry 2023 - największa impreza w regionie [PROGRAM]
Burmistrz Rydyłtów Marcin Połomski, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miasta Żory Adrian Lubszczyk, wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk, wicewójt gminy Rudnik Tomasz Kruppa, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej Michał Wojaczek, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej Adam Wawoczny, wicewójt Godowa Tomasz Kasperuk i dyrektor Łaźni Moszczenica Rafał Jabłoński podczas konferencji prasowej zapowiadającej Festiwal Górnej Odry 2023.

Przebogaty program Festiwalu Górnej Odry 2023

Festiwal Górnej Odry to:

  • Najlepszy produkt turystyczny 2022 roku
  • 123 000 gości w zeszłym roku
  • jeszcze bogatszy program w tym roku, zawierający ponad 100 atrakcji

O szczegółach Festiwalu Górnej Odry mówiono w Rybniku 13 czerwca podczas konferencji zorganizowanej przez Śląska Organizację Turystyczną. Wzięli w niej udział partnerzy festiwalu w osobach samorządowców i urzędników z gmin tworzących imprezę.

Festiwal Górnej Odry (program)

Festiwal Górnej Odry 2023 (program w formacie PDF)

Najlepsi DJ-e w Polsce zagrają w Jastrzębiu-Zdroju

Dyrektor Łaźni Moszczenica Rafał Jabłoński zaprasza mieszkańców regionu do Parku Zdrojowego w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie 24 czerwca wystąpią "najlepsi DJ-e w Polsce". 25 czerwca impreza przeniesie się na Przystań Szymańcówkę, gdzie odbędzie się festyn kajakowo-rowerowy. Szczegóły: https://festiwalgornejodry.pl/program/jastrzebie-zdroj/

Impreza w cieniu Charlotty

Plaża, tężnia, woda, animacje, koncerty - wszystko to będzie się działo na Machnikowcu w Rydułtowach 24 czerwca. - Całość będzie utrzymana w górniczej tradycji. Korzystajcie z naszych terenów rekreacyjnych - zachęca burmistrz Rydułtów Marcin Połomski. Szczegóły: https://festiwalgornejodry.pl/program/rydultowy/

Żelazo i rowery

Okazją do poznania Żelaznego Szlaku Rowerowego będzie impreza organizowana w Godowie 25 czerwca. Do zapisów na rajd zachęca zastępca wójta Tomasz Kasperuk. Szczegóły: https://festiwalgornejodry.pl/program/godow/

Gwiazda fitnessu i Vito Bambino

Rozgrzewką z Qczajem rozpocznie się wielki finał Festiwal Górnej Odry w Rybniku 25 czerwca. - Pojawi się znany trener fitnessu oraz zapewne rzesza kobiet - mówi dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej Michał Wojaczek. O 19.00 na Kampusie w Rybniku wystąpi Vito Bambino.

Dzień wcześniej, 24 czerwca, sporo będzie się działo na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy, gdzie zorganizowany zostanie m.in. festiwal ratownictwa. Szczegóły: https://festiwalgornejodry.pl/program/rybnik/

Pływadła i nie tylko

Nad Odrę zaprasza wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk. Tutaj 23 czerwca wystąpi zespół MuzyKajaka. Po koncercie gitarzysko z Krzysztofem Koziarskim. Sobota to liczne atrakcje, z których największą będzie Pływadło, czyli spływ pomysłowych konstrukcji pływających. W niedzielę 25 czerwca impreza przeniesie się w pobliże Kanału Ulgi, do Arboretum Bramy Morawskiej. W Zaczarowanym Ogrodzie odbędzie się nastrojowy koncert. Tego dnia nastąpi również oficjalne otwarcie średniowiecznego grodu. Szczegóły: https://festiwalgornejodry.pl/program/raciborz/

Cztery żywioły

Na warsztaty tematycznie związane z ziemią, ogniem, powietrzem i wodą zapraza gmina Rudnik to Gamowa. Imprezę zwieńczy wiejska potańcówka, na którą zaprasza wicewójt Tomasz Kruppa. Szczegóły: https://festiwalgornejodry.pl/program/gamow/

Trzy dni świętowania w Parku Cegielnia i na Śmieszku

23 czerwca w żorskim Parku Cegielnia wystąpią Jamal oraz O.S.T.R. Następnego dnia na kąpielisku Śmieszek będzie można spróbować swoich sił w starciu z wodnym torem przeszkód. Po południu w Parku Cegielnia rozpocznie się Żorska Wiosna Młodości z koncertami Nosowskiej, Underground oraz Iry. Szczegóły: https://festiwalgornejodry.pl/program/zory/

To nie wszystko

Festiwal Górnej Odry zawita również do Turza, gdzie w drodze do Kędzierzyna-Koźla zacumują pływadła. Szczegóły: https://festiwalgornejodry.pl/program/turze/

Impreza odbędzie się również na Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach, gdzie będzie można przeżyć przygodę w towarzystwie Sherlocka Holmesa. Szczegóły: https://festiwalgornejodry.pl/program/rudy/

Szereg atrakcji przygotowano również w gminie Krzyżanowice. Tam Festiwal Górnej Odry zawita do Chałupek oraz Tworkowa:

- To wszystko po to, by pokazać, jakim bogactwem słynie Kraina Górnej Odry

- podsumowuje Adam Wawoczny ze Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Marcin Połomski

Burmistrz Miasta Rydułtowy

Tomasz Kruppa

Wicewójt gminy Rudnik

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 15.06.2023 07:34

Tylu panów z brzuszkami w wieku produkcyjnym ze zdjęcia mogłoby się zająć np przyciągnięciem inwestorów, ale po co? Wystarczy odtrąbić sukces na polu, które jest niepotrzebne i nie wymaga wysiłku.

~Anka_skrobanka (89.77. * .40) 14.06.2023 15:58

Super, jest w czym wybierać. Na pewno skorzystam.

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 14.06.2023 06:25
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem