Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PiS zwyciężyło w wyborach do Sejmiku Śląskiego, ale czy będzie rządzić?

W naszym okręgu wyborczym Prawo i Sprawiedliwości wprowadziło do Sejmiku Śląskiego czterech radnych, natomiast Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna trzech radnych.

PiS zwyciężyło w wyborach do Sejmiku Śląskiego, ale czy będzie rządzić?

Z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Śląskiego w okręgu wyborczym nr 3 (Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory oraz powiaty mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski) dostali się:

  • Michał Woś (zam. Racibórz) - 39 618 głosów
  • Julia Kloc-Kondracka (zam. Kobiór) - 18 298 głosów
  • Ewa Gawęda (zam. Syrynia) - 13 702 głosy
  • Jacek Świerocki (zam. Żory) - 8 464 głosy

Z listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Śląskiego w naszym okręgu wyborczym zostali wybrani:

  • Wojciech Kałuża (Żory) - 25 109 głosów
  • Henryk Siedlaczek (Rudy) - 16 322 głosy
  • Grzegorz Wolnik (Rybnik) - 10 914 głosów

Ogółem Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do Sejmiku Śląskiego 22 radnych (32,11% głosów). Koalicja Obywatelska zdobyła 20 miejsc w sejmiku (28,83% głosów). W nowej kadencji samorządu 2 radnych wojewódzkich będzie mieć SLD (8,31% głosów), a PSL 1 (5,15% głosów).

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Xyz1 (188.137. * .235) 28.10.2018 09:26

Niech Woś jest marszalkiem opozycji. Niech mu PIS nada taki tytuł, bo do rzadzenia na szczęście jednak im zagrakło,

~NOname2 (78.31. * .32) 25.10.2018 10:18

A już Wosia obwołano marszałkiem, a okazuje się, że będzie w opozycji. tak to jest jak pokory brakuje.

~KobraŚL (94.254. * .27) 24.10.2018 19:19

Śląsk nie potrzebuję rządu nie potrzebuję Polski tylko chcę Wolności od polityki chcę być osobno państw