Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Po naszej interwencji odpady przemysłowe... poznikały

Wczoraj pisaliśmy o ujawnieniu trzech miejsc nielegalnego składowania odpadów na pograniczu gminy Mszana i miasta Jastrzębie-Zdrój. Dziś po odpadach nie ma już śladu. Nie wiadomo kto je usunął. 

Po naszej interwencji odpady przemysłowe... poznikały

Wczoraj informowaliśmy, że w Mszanie, przy ślepym zjeździe z DGP (DW nr 933) na teren JSW S.A między przejazdem kolejowym a rondem Obrońców Bożej Góry, w Połomi na prywatnym terenie przy drodze technologicznej nieopodal autostrady A1 (okolice ul. Szybowej) oraz w Jastrzębiu-Zdroju na odnodze ul. Pochwacie (czytelnicy informowali o ul. Polnej), na końcu drogi technologicznej DGP porzucone zostały odpady przemysłowe, będące pradopoodbnie pozostałościami po produkcji żywic przemysłowych. W Mszanie odpady leżały co najmniej od 22 lutego. Ustaliliśmy, że odpady powstały w firmie Lerg S.A z Pustkowa w województwie podkarpackim.

Przedstawiciel firmy Lerg S.A. przyznał, że odpady powstały w czasie produkcji żywic (Nowolak S i P), natomiast zostały przekazane do utylizacji firmie FUH Eko-Top z Rzeszowa i obciążyła ją winą za niezgodne z prawem pozbycie się odpadów. - Przedstawiciel firmy Eko-Top został poinformowany o sprawie a firma to zobowiązała się do usunięcia odpadów - zaznaczył Waldemar Farfecki z Lerg S.A.  

Przedstwiciel firmy FUH Eko-Top przyznał, że firma ta przyjmuje odpady od Lerg S.A. natomiast nie ma nic wspólnego z odpadami porzuconymi we wskazanych przez nas lokalizacjach. - Insynuacje i sugestie dotyczące rzekomo "nierzetelnego" wykonywania usług w tym zakresie nie mają żadnych podstaw - odparł Jan Fąfara z FUH Eko-Top. 

Więcej o sprawie napisaliśmy TU

Wczoraj około godz. 15.00 zadzwonił do nas nieznany mężczyzna z pytaniem, w którym miejscu znajdują się porzucone odpady. Mężczyzna się nie przedstawił, powiedział jednak, że jest z firmy zajmującej się utylizacją odpadów, a posprzątanie tych odpadów zleciła firma… Eko-Top. - Eko-Top nie może skontaktować się z jakąś firmą, która miała te odpady zutylizować - powiedział mężczyzna. Odparliśmy, że dokładną lokalizację nielegalnych składowisk pozna w Urzędzie Miasta Jastrzębia i Urzędzie Gminy w Mszanie. Dziś okazało się, że naprawdopodobniej wczoraj w godzinach popołudniowych lub wieczornych odpady we wszystkich trzech lokalizacjach zostały uprzątnięte. Co się z nimi stało? Nie wiadomo.

Przedstawiciel firmy Eko-Top zaprzeczył jakoby firma ta zlecała uprzątnięcie odpadów. - Odpady z firmy Lerg przekazujemy firmie zajmującej się zagospodarowywaniem odpadów z Warszawy, która posiada stosowne zezwolenia. Zapłaciliśmy za to. Nie będziemy przecież ponosić kosztów po raz drugi - powiedział Jan Fąfara. Wyjaśnia, że przekazanie odpadów innej firmie, to również sposób ich zagospodarowania. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~EkoFan (205.201. * .73) 07.03.2019 14:10

Wczoraj też ktoś pisał o pakowaniu samochodów w parku, myślicie że coś się zmieniło? Dlaczego żaden dziennikarz nie uda się do wodzislawskiego parku za budynkiem poczty? Dlaczego w tym mieście straż miejska nie kara takich pseudo kierowców?