Policja przestrzega przed bezpodstawnymi telefonami
Kolejny raz mundurowi z Jastrzębia-Zdroju interweniowali po telefonie, który okazał się bezpodstawny. - Każde celowe wprowadzenie policjantów w błąd i każda chęć wywołania niepotrzebnej czynności fałszywym alarmem może skończyć się w sądzie - ostrzega Halina Semik, oficer prasowa KMP Jastrzębie-Zdrój.
Policja przestrzega przed bezpodstawnymi telefonami
W sobotę 4 stycznia około godziny 23.15 dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca osiedla Zofiówka, proszącego o natychmiastową interwencję policji. - Mężczyzna twierdził, że jego siostrze ktoś wstrzyknął narkotyki oraz ją zgwałcił. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, wyszło na jaw, że mężczyzna wymyślił całą historię, a siostrze nic nie grozi. W efekcie swoim zgłoszeniem mieszkaniec Jastrzębia przysporzył sobie jednak prawdziwych problemów, bowiem w związku z bezpodstawną interwencją, policjanci sporządzili na meżczyznę wniosek o ukaranie do sądu - informuje Halina Semik, oficer prasowa KMP Jastrzębie-Zdrój.
Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się, czy sprawa, którą zgłaszamy, wymaga interwencji policji. Należy pamiętać o tym, że w momencie, kiedy blokujemy linię alarmową, ktoś inny może potrzebować pilnej pomocy. Za wywołanie niepotrzebnej czynności poprzez fałszywe zgłoszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.