Kontrole posesji w Jastrzębiu-Zdroju. Straż miejska sprawdza kotłownie
W Jastrzębiu-Zdroju jednym ze sposobów na walkę z zanieczyszczeniem powietrza są regularne kontrole posesji pod kątem spalania odpadów. Straż miejska w tym sezonie grzewczym sprawdziła już prawie 3 razy więcej kotłowni niż rok temu!
Kontrole posesji w Jastrzębiu-Zdroju. Straż miejska sprawdza kotłownie
W przypadku podejrzenia, że spalane są odpady niedozwolone, mundurowi pobierają próbki popiołu celem przeprowadzenia ekspertyzy laboratoryjnej. Gdy strażnik jednoznacznie stwierdzi fakt spalania niedozwolonych odpadów lub gdy wskaże na to wynik badania, na osoby niestosujące się do obowiązujących przepisów nałożony zostaje mandat karny lub sprawa zostaje skierowana do Sądu Rejonowego.
W miniony weekend ekopatrol odnotował kilka zgłoszeń, dotyczących niepokojącego dymu z kominów. Przeprowadzone kontrole nie wykazały jednak nieprawidłowości.
W tym sezonie grzewczym od 1 września 2019 do 27 stycznia strażnicy miejscy z Jastrzębia-Zdroju przeprowadzili 376 kontroli posesji pod kątem spalania odpadów. W tym czasie nałożono 2 mandaty karne i zastosowano jedno pouczenie. To spory wzrost kontroli w porównaniu z analogicznym okresem z ubiegłego sezonu. Wtedy takich kontroli przeprowadzono 133. Najczęściej zdarza się, że zgłoszenie o ewentualnym spalaniu odpadów nie zostaje potwierdzone, bo mieszkańcy palą węglem lub drewnem. Powstające duże zadymienie ma jednak związek z nieodpowiednim spalaniem, np. ze zbyt małym dostępem powietrza do paleniska lub zbyt niską temperaturą spalania.
Jak uda się skłonić 10% ludzi do palenia w kotle zasypowym od góry to będzie dobrze. Nie ma szans na poprawę stanu jak będą kotły zasypowe. Co z tego, że można lepiej i wydajniej w nich palić. Ludzie są za leniwi i za wygodni, aby zmienić przyzwyczajenia. Tylko wymiana kotła na ekologiczne ogrzewanie może zmienić stan powietrza. Kontrole może od czasu do czasu kogoś złapią. Zwykły węgiel, nie groszek, obecnie sprzedawany z naszych kopalń nie nadaje się do domowych kotłów. To nie ten typ /klasa węgla (33,34, a nie 31,32).
Długo by tak można..".Pani...A u lekarza to ja 4h dziennie spędzam bo wszystko mnie..."
Tak swoją drogą, to chyba straż miejska w teren, nie licząc kwestii parkowania, jedzie raz w miesiącu, bo tylko tyle mandatów z tytułu "smogowania"to kpina i żarcik taki...
Cała Pszczyńska, Cieszyńska tak ok. 17-18 to cudowny obłok ...
Wszyscy twierdzą, że starszych ludzi nie stać na ekologiczne zachowania. Bo nie chcą, bo tak łatwiej, bo zawsze tak było.
Niech ktoś w końcu przeprowadzi szkolenie palenia węglem od od góry!!!To taki drogie szkolenie???
30% większą wydajność z tej samej ilości spalonego węgla, brak zadymy przy rozpalaniu, a to, że trzeba spędzić 15 min więcej przy zmianie zasypu to po sezonie i wielkich oszczędnościach i Ci niereformowalni docenią.
Czy Wy wszyscy myślicie że paląc w PIECU z komina będzie zapach perfum. Idioci. I jeszcze poczytajcie co to jest smog. Może przestaniecie pisać bzdury.
A warsztat samochodowy obok Carefura po 17 to smród jak diabli.
To chyba kpiny. 2 mandaty! To skąd ten smog na ulicach miasta? Ten smród? Kontrolę chyba przeprowadzono na osiedlu? ! Jedzcie do Boryni.
Jedźcie do Świerklan po godzinie 17.. Tragedia nic nie widać przez dym z kominów
Niech się przejadą ok.21 ulicą Pszczyńską.Widoczność zerowa.
Niech jadą wieczorem do swierklan i wezmą sobie dużo blankietów i długopisów ma mandaty jest to pisa
Ehhh pierdy.....lata 20 ubiegłego stulecia to był smog i zanieczyszczenia pozdro
Czyli trzy.
Jak będziesz TW to możesz palić(dzisiaj ściętym)drewnem tak jak co niektórzy połomioki z gminy mszaana