Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wszyscy uczestnicy spotkania z Michałem Wosiem zostaną objęci kwarantanną

Władze Raciborza, wiceminister Janusz Kowalski, prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, samorządowcy i dziennikarze, którzy 9 marca uczestniczyli w spotkaniu w Urzędzie Miasta Racibórz, zostaną objęci kwarantanną.

Wszyscy uczestnicy spotkania z Michałem Wosiem zostaną objęci kwarantanną

Przypomnijmy, spotkanie w raciborskim magistracie dotyczyło planów rewitalizacji linii kolejowej z Raciborza do Głubczyc i Racławic Śl. Wśród uczestników był minister środowiska Michał Woś, który w tym czasie mógł być już zakażony koronawirusem. Służby sanitarne podjęły decyzję, że wszyscy uczestnicy spotkania zostaną objęci kwarantanną.

Kto widział się z Wosiem?

Oprócz ministra Michała Wosia w spotkaniu uczestniczyli m.in. wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski, prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, prezydent Raciborza Dariusz Polowy, wiceprezydent Raciborza Michał Fita, wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny, starosta raciborski Grzegorz Swoboda, burmistrz Kietrza Dorota Przysiężna-Bator, burmistrz Baborowa Tomasz Krupa, wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek, raciborska radna Anna Szukalska, a także dziennikarze lokalnych i regionalnych redakcji (w tym Nowin).

Jak mógł zarazić się minister?

Michał Woś uczestniczył w spotkaniu z pracownikiem Lasów Państwowych, u którego wykryto koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami, M. Woś zgłosił się do służb sanitarnych. Wykazywał objawy zarażenia (kaszel), dlatego też poddano go badaniu na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. M. Woś czuje się dobrze, został poddany kwarantannie.


Zobacz również:

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Były wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Radny,  były wiceprezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza, radny Raciborza

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~WAŻNE (78.31. * .146) 18.03.2020 13:11

Proszę podać wyniki na obecność koronowirusa od prezydenta

~paf (185.56. * .218) 17.03.2020 11:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

minister Kowalski proszę dopisac

~XYX123 (178.219. * .205) 17.03.2020 10:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Burmistrz Baborowa proszę dopisać

~piszeJakJest (78.31. * .167) 17.03.2020 09:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Mało odpowiedzialne zachowanie polityków i tyle.

~brrrrrr (185.56. * .220) 17.03.2020 09:09
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

i po co to było? a co z reszta urzędu miasta ,rodzinami urzędników? co z osobami z którymi sie starosta spotykał? w zasadzie to to cały personel szpitala sztab kryzysowy itp... to pokazuje jak mozna stważać zagrożenie przez durna pilitykę