Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Racibórz najszczodrzej potraktował przedsiębiorców ze swymi ulgami

Ukłon miejscowego magistratu w stronę lokalnych przedsiębiorców okazał się największy, w porównaniu do kroków podjętych przez okoliczne samorządy. Oto zestawienie ulg, jakie zaproponowano biznesowi w Raciborzu i sąsiednich miastach Subregionu Zachodniego.

Racibórz najszczodrzej potraktował przedsiębiorców ze swymi ulgami

Racibórz

1. Zarządzeniem prezydenta Polowego ustalono stawkę czynszu na 1 zł netto za lokal (skorzysta 167 przedsiębiorców)

2. Zmieniono termin płatności opłaty z tytułu użytkowania wieczystego i opłaty przekształceniowej – do 30 czerwca 2020 r. Dodatkowo istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

3. Możliwość złożenia wniosku o udzielenie ulgi (umorzenie, odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty) w zakresie podatków: rolnego, leśnego, od nieruchomości, od posiadania środków transportowych.

4. Zostało wysłane pismo z prośbą o rozważenie obniżenia wysokości stawek czynszu lokali należących do spółdzielni: GS, Nowoczesna, PGL Dom, Społem PSS. Osobiście z przedstawicielami ww. podmiotów rozmawiał również wicerezydent Fita.

5. Zorganizowano szereg webinarów dla przedsiębiorców i poszerzono kanały komunikacji internetowej na linii Miasto – przedsiębiorcy.

6. Gromadzone są dane o firmach chętnych do zaangażowania w akcję „Kupuj w Raciborzu” i „Zakup odroczony”, aby promować poszczególne branże oferujących możliwość zakupów on-line i zakupów odroczonych.

Wodzisław Śląski

1. Odstąpienie od pobierania czynszu za najem gminnych lokali użytkowych. Najemca, który wskutek ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego musiał wstrzymać prowadzenie działalności gospodarczej w najmowanym od miasta lokalu, powinien złożyć wniosek o odstąpienie od naliczania czynszu najmu wraz z oświadczeniem o wstrzymaniu działalności.

2. Obniżenie czynszu najmu gminnych lokali użytkowych oraz najmu gruntów – obniżka może nastąpić do 90% obowiązującej stawki czynszu najmu. Obniżenie czynszu obejmuje lokale gastronomiczne, które nie zaprzestały działalności i w ramach których przygotowywana i podawana jest żywność na wynos oraz grunty, wykorzystywane przez tych przedsiębiorców.

Rybnik

1. Obniżenie do kwoty 1 zł w okresie od 1 kwietnia do 31 maja br. czynszu w lokalach, w których prowadzona jest działalność gastronomiczna.

2. Obniżenie czynszu o 50% stawki w lokalach, w których prowadzona jest działalność inna niż gastronomiczna.

Żory

1. Zwolnienie z opłaty czynszowej przedsiębiorców którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej.

2. Udzielenie ulgi przedsiębiorcom (na podstawie złożonego wniosku), którzy znacznie ograniczyli działalność.

Kędzierzyn-Koźle

1. Przedsiębiorcy wynajmujący lokale od Miasta, którzy zawiesili działalność lub którym zmniejszyły się znacznie wpływy mogą złożyć wniosek o zmniejszenie naliczonego czynszu. Odroczenie opłat ma dotyczyć okresu do końca lipca 2020. W grę wchodzi także rozłożenie na raty płatności bądź umorzenie zaległości w czynszu.

Jastrzębie-Zdrój

1. Przewidziano umorzenie opłat za kwiecień, maj, czerwiec – w 100 %, w 50% , w 30%. Warunkiem uzyskania ulgi jest złożenie przez przedsiębiorcę wniosku w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia wymagalności należności czynszowej, której dotyczy umorzenie. Wnioski będą rozpatrywane przez urząd miasta indywidualnie.

(opr. m)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mr_G (88.156. * .40) 21.04.2020 13:24

Racibórz czynsz za 1 zł tylko Ci co wynajmują w MZB. Reszta płaci normalnie. Kurtyna.