Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polacy pracujący w Czechach nie poddają się. Wkrótce kolejny protest

Jeśli rząd nie złagosi restrykcji wobec Polaków pracujacych w Czechach, na granicy polsko-czeskiej w Chałupkach dojdzie do kolejnego protestu.

Polacy pracujący w Czechach nie poddają się. Wkrótce kolejny protest

- Pomimo hucznych zapowiedzi rządu o planie uwolnienia granic dla małego ruchu granicznego tudzież pracowników transgranicznych wciąż nie przedstawiono żadnych rozwiązań. W związku z powyższym nie poddajemy się i będziemy kontynuować spacery protestacyjne - informują organizatorzy akcji.

Zapowiadaja, że jeśli do 29 kwietnia nie zapadaną żadne decyzje w kwestii rozwiązania problemów Polaków pracujących w Czechach, to 30 kwietnia o godz. 18.00 pomiędzy przejściami granicznymi w Chałupkach zostanie zorganizowany kolejny "spacer protestacyjny".

Pracownicy transgraniczni zwracają uwagę, że od 27 kwietnia Czesi umożliwili pracownikom transgranicznym przekraczanie granicy za okazaniem negatywnego testu na koronawirusa. - Mimo to wracając z Czech nawet tego samego dnia rząd polski kieruje nas do 14-dniowej kwarantanny, to całkowity absurd - podkreślają.

Jednocześnie wskazują, że restrykcje dotyczące ruchu granicznego uderzają nie tylko w Polaków pracujących w Czechach, ale również wielu lokalnych przedsiębiorców, którzy byli uzależnieni od czeskiego rynku i czeskich klientów.

- Czechy kolejny dzień z rzędu głoszą liczbę zakażeń zbliżoną proporcjonalnie do polskich wartości, ponadto rejon pogranicza czeskiego odnotowuje znacznie niższą ilość zachorowań. Argumenty rządu nie pokrywają się z realiami -dodają.

Przypomnijmy, pierwsza akcja protestacyjna na przejściu granicznym w Chałupkach została zorganizowana w miniony piątk 24 kwietnia: Zostań w domu, ale... za co? Czyli Polacy pracujący w Czechach protestowali na przejściu granicznym w Chałupkach [ZDJĘCIA] [RELACJA NA ŻYWO].

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].