Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cóż to był za weekend?! Tak dużo nie działo się w naszym regionie od ponad roku [ZDJĘCIA] [FILMY]

Po miesiącach pandemii, obostrzeń sanitarnych, ograniczeń w kulturze, mieszkańcy naszego regionu nareszcie mogli wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. Bardzo dużo działo się w powiecie raciborskim - Śląskie Smaki, zespoły: Śląsk, Video i Kombi, do tego lasery i fajerwerki oraz... rowery, dużo rowerów ;-) Zabawnie (kabaret Smile) i kolorowo (proszek Holi) było w Wodzisławiu Śląskim. Z kolei w Jastrzębiu-Zdroju otwarto nowy browar rzemieślniczy. Przedsięwzięcie niezwykłe, bo zorganizowane dzięki hojności internautów!

Cóż to był za weekend?! Tak dużo nie działo się w naszym regionie od ponad roku [ZDJĘCIA] [FILMY]
Przez cały weekend relacjonowaliśmy dla Was najciekawsze wydarzenia w naszym regionie.

Mażoretkowy Zawrót Głowy przyciągnął na Zamek Piastowski w Raciborzu ponad 900 uczestniczek z całego regionu. Na zdjęciu starosta Grzegorz Swoboda i organizatorka imprezy Aldona Krupa-Gawron. Polecamy relację z tego wydarzenia: Ponad 900 mażoretek na Zamku Piastowskim. I starosta, co czuje bluesa, a także fotorelację Roberta Struzika liczącą ponad 600 zdjęć (kliknij TUTAJ).


XV Festiwal Śląskie smaki to wydarzenie na skalę województwa. W tym roku festiwal odbył się na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Na zdjęciu kucharz Remigiusz Rączka podczas pokazu "Barbara lubi rabarbar w Raciborzu". Polecamy obszerną relację z tego wyjątkowego wydarzenia: Śląskie Smaki przyciągnęły na Zamek Piastowski w Raciborzu tłum smakoszy spragnionych pysznego jedzenia i... dobrej rozrywki [ZDJĘCIA] [LIVE].


W trakcie Śląskich Smaków wystąpił również zespół Video. Fotorelacja z koncertu tutaj: Powiedz jak Ci minął dzień? czyli występ zespołu VIDEO na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA].


Na zakończenie Śląskich Smaków mogliśmy zobaczyć niesamowity występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Przepiękne zdjęcia z tego wydarzenia wykonał dla naszych Czytelników Tomek Czech: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" na zakończenie Festiwalu Śląskie Smaki w Raciborzu [ZDJĘCIA].


W niedzielę 13 czerwca na Zamku Piastowskim w Raciborzu wystąpił również zespół Kombi z założycielem kapeli Sławkiem Łosowskim. O tym, czym różni się Kombi od Kombii, rozmawialiśmy z fanami zespołu: Oryginały są lepsze niż podróby, czyli Kombi ze Sławkiem Łosowskim w Raciborzu [LIVE][ZDJĘCIA].


Ile 'kosztowała' ich zwykła kawa i dlaczego musieli po niej rozebrać połowę busa? Kto wywabia zwierzynę z lasu, gdy wsiada za kółko? Dlaczego na ich występ przyjechała straż pożarna? O tym i wielu innych 'smaczkach' z trasy opowiedzieli Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski oraz Paweł Szwajgier z Kabaretu Smile. W bonusie żart specjalnie dla naszych Czytelników: Gdy jeździmy, dzieje się sporo. Nawet zwierzyna wychodzi z lasu - rozmowa z Kabaretem Smile [ZDJĘCIA].


W dniach 12-13 czerwca w Radlinie odbyły się zawody Pucharu Polski MFR. Relacjonowaliśmy je TUTAJ i TUTAJ.


Gdy w sieci pojawiła się informacja o planowanym Festiwalu Kolorów Holi, zaczęto odliczać do niego dni. O tym, że wydarzenie było mocno wyczekiwane, świadczy chociażby wysoka frekwencja w Rodzinnym Parku Rozrywki. Zobaczcie naszą relację z tego wydarzenia: Kolorowy proszek Holi zasypał Trzy Wzgórza [ZDJĘCIA].


Na to wydarzenie czekali fani złotego trunku nie tylko w Jastrzębiu-Zdroju. Więcej informacji w naszej relacji z tego wydarzenia: Z hukiem otworzyli Browar Jastrzębie - owoc zrzutki internetowej [ZDJĘCIA BROWARU I FESTIWALU PIWA].


Zawody na pumptracku, pakiety startowe RowerON-u, dziwne i nietypowe rowery Mariana Hampla - to tylko część atrakcji, które czekały na mieszkańców Raciborza i okolic w sobotę 12 czerwca na pl. Dominikańskim. Polecamy relację z tego wydarzenia: Pandemia czy nie, słońce czy deszcz, jedno jest pewne - Racibórz kocha rower! Zobaczcie, co działo się na placu Dominikańskim [ZDJĘCIA] [FILMY].


I Mistrzostwa Raciborza NINJA OCR Kids towarzyszyły trzeciej edycji miejskiej imprezy „Racibórz kocha rower”. Do pokonania był tor przeszkód dostosowany do wieku uczestników i ich umiejętności. Więcej informacji: Zwinne jak ninja, odważne jak dzieci. Tak się bawią Raciborki OCR.


Zobacz również: 10 skarbów, które mógłbyś kupić na Jarmarku Staroci w Krzanowicach.

Ludzie

Remigiusz Rączka

Znany i lubiany kucharz, mistrz kuchni śląskiej.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rack (89.151. * .77) 15.06.2021 00:35

cd.... ładuje się tam gdzie ja z wielkimi walizami. I robi to dlatego że "BOI SIĘ ZARAZIC".... 2/3 pustch miejsc, a ta że strachu się wciska vis a vi mnie! ;DDD..... Ufff... Piszę to dla kontrastu. :)

~Rack (89.151. * .77) 15.06.2021 00:29

I co?! Można NORMALNYM być? Wszędzie były Tłumy głodnych wszystkiego i bez narzuconych na nas "nakazów" - nawet na hasło "PRZEPRASZAM" by przejść - ciężko było, tak pilnowali kolejki po bigos, piwko, czy darmowy klops z rąk Rączki ;D ;D... I NIKT NAWET NIE PO MYŚLAŁ ŻE SIĘ COŚ ZŁEGO DOSTANIE z rączki do rączki, i prawie sobie z dzióbków jedli... Nikt nie najeżdżał tłumu głodomorów i nie straszył mandatem. Swoboda dumnie pierś wypinał ;D a wieczorem tłum był x3 i też dobrzeeeeee. A w prawie pustym autobusie baba nie usiądzie tam gdzie wolne odległe miejsce, lecz na hama ładuje się między moje walizki i siada vis a vis i mówi do mnie - "bo ja boję się zarazić". To pytam : " czemu pani tu się wpycha na siłę, zamiast siąść gdzie ma do wyboru 20 wolnych miejsc!?".... Uffff... Piszę to dla kontrastu.