Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wypadki i kolizje w Jastrzębiu-Zdroju. Nastolatkowie wpadli pod koła

W weekend 16-18 lipca jastrzębscy strażacy i policjanci odnotowali 5 zdarzeń drogowych, z czego szczególnie dramatyczne były potrącenia nastoletnich rowerzystów. 

Wypadki i kolizje w Jastrzębiu-Zdroju. Nastolatkowie wpadli pod koła
W zdarzeniu na ul. Kilińskiego zderzyły się dwa samochody osobowe, którymi podróżowało 5 osób. fot. KM PSP Jastrzębie-Zdrój

Wypadki i kolizje w Jastrzębiu-Zdroju. Nastolatkowie wpadli pod koła

Pierwszy wypadek miał miejsce 16 lipca po godz. 14.00 na ul. Matejki. - Stanowisko Kierowania Komandanta Miejskiego przyjęło zgłoszenie o zderzeniu rowerzysty z pojazdem osobowym.  Niepełnoletni chłopiec leżał na drodze i był przytomny. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał poszkodowanego chłopca - został zabrany do WSS nr 3 w Rybniku na dalsze badania - informuje asp. Wojciech Wożgin z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Poszkodowany w tym zdarzeniu został rowerzysta w wieku 14 lat. 

Kolizja i kolejny rowerzysta pod kołami

Kolejne zdarzenie, tym razem kolizję dwóch samochodów osobowych odnotowano przy ul. 11 Listopada. Zgłoszenie wpłynęło w piątek 16 lipca po godz. 16.00. Zderzyły się vw Polo i hyuindai I20. Nie było osób poszkodowanych. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.  

Do kolejnego potrącenia rowerzysty doszło 16 lipca po godz. 17.00 na ul. Komuny Paryskiej. Poszkodowany został 11-latek. Kiedy policjanci i strażacy przyjechali we wskazane miejsce, uczestnicy zdarzenia byli na pobliskim parkingu. Strażacy m.in. udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu 11-latkowi, który był przytomny. Na miejsce przyjechali jego rodzice, którzy zabrali go na badania do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

Niebezpiecznie na A1 i kraksa na Kilińskiego

W sobotę 18 lipca o godz. 18.24 strażacy przyjęli zgłoszenie o samochodzie marki mercedes, który na autostradzie A1 na wysokości Skrzyszowa wpadł w poślizg i uderzył w barierkę. Nie było osób poszkodowanych, działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia i uprzątnięcia miejsca kolizji. 

Najpoważniejszy wypadek miał miejsce w niedzielę 18 lipca o godz. 9.40 na ul. Kilińskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Zderzyły się dwie osobówki. - W zdarzeniu udział brało pięć osób, jedna osoba poszkodowana (przytomna, w logicznym kontakcie słownym, poza pojazdem), zabrana przez PRM na dalsze badania - informuje asp. Wojciech Wożgin. Zdarzenie zabezpieczały dwa zastępy strażaków. Poszkodowana 21-latka trafiła na obserwację do szpitala w Jastrzębiu. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].