W JSW ponownie konkurs na stanowisko prezesa. Do kiedy zgłoszenia?
Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ogłasiła ponowne wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu SA X kadencji. Zgłoszenia przyjmowane będą do 23 sierpnia. W poprzednim konkursie nie udało się wyłonić odpowiedniego kandydata.
W JSW ponownie konkurs na stanowisko prezesa. Do kiedy zgłoszenia?
Przypomnijmy, że w piątek 30 lipca rada nadzorcza późnym wieczorem ogłosiła obsadzenie stanowisk trzech wiceprezesów. Od 30 lipca nowym wiceprezesem ds. handlu został Sebastian Bartos. Zastępcą prezesa ds. ekonomicznych został od 1 sierpnia Robert Ostrowski, natomiast od 1 września stanowisko zastępcy prezesa ds. technicznych i operacyjnych obejmie Eward Paździorko.
Ponadto rada nadzorcza spółki delegowała ponownie swojego członka Stanisława Pruska do czasowego wykonywania czynności prezesa, powierzając mu jednocześnie obowiązki zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych i operacyjnych na okres od 30 lipca do 15 sierpnia 2021 roku włącznie, jednak nie dłużej niż do dnia powołania prezesa.
Obowiązki zastępcy prezesa zarządu ds. rozwoju od 30 lipca 2021 roku do dnia powołania nowej osoby na to stanowisko będzie pełnił Artur Wojtków, wiceprezes ds. pracy i polityki społecznej, wybrany do zarządu z ramienia załogi.
Wymagania dla kandydata
Konkurs na stanowisko prezesa trwa do 23 sierpnia do godz. 10.00. Do tego momentu kandydaci mogą składać swoje dokumenty rekrutacyjne w kancelarii głównej spółki w Jastrzębiu-Zdroju. Kandydat musi posiadać co najmniej 3 - letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek, a także nie podlega określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych. Musi wykazać także niekaralność oraz znajomość języka obcego.
Stanowisko nie dla wszystkich
Kto nie może zostać prezesem JSW? Nie może to być osoba, która pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze. Nie może to być kandydat, który wchodzi w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań. Z postępowania kwalifikacyjnego wykluczeni są także związkowcy, którzy pełnią funkcję z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej.