Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

V Piknik w Kurorcie: Stroje, muzyka i pojazdy z okresu międzywojennego przyciągnęły jastrzębian [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i okolic cieszyła się piąta edycja Pikniku w Kurorcie, czyli wyjątkowej imprezy, dzięki której poznać można klimat i kulturę  lat 20. i 30. XX wieku. Organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju oraz jednostki Galerii Historii Miasta zadbali o wiele ważnych detali. 

V Piknik w Kurorcie: Stroje, muzyka i pojazdy z okresu międzywojennego przyciągnęły jastrzębian [ZDJĘCIA, WIDEO]
Mieszkańców witały w Parku Zdrojowym eleganckie damy w strojach z epoki, a wśród nich prezydent Anna Hetman. fot. Damian Płaczek

V Piknik w Kurorcie: Stroje, muzyka i pojazdy z okresu międzywojennego przyciągnęły jastrzębian [ZDJĘCIA, WIDEO]

To już piąta edycja bardzo lubianej przez mieszkańców oraz pasjonatów historii imprezy. Dzięki przychylności pogody, także edycja 2021 wypadła znakomicie i zdołała przyciągnąć do Parku Zdrojowego wielu widzów. 

Przypomnienie dawnych tradycji

- V Piknik w Kurorcie nawiązuje do okresu międzywojennego. Chcemy przypomnieć dawne tradycje uzdrowiskowe Jastrzębia, klimat, jaki tu panował i atrakcje, jakich mogli zaznać nie tylko kuracjusze, ale też letnicy, przyjeżdżając tu w weekendy i na okres letni - mówi Marcin Boratyn, kierownik Galerii Historii Miasta. - Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku i ponieważ wydarzenie to cieszy się stałym zainteresowaniem mieszkańców  miasta i regionu, natomiast mieliśmy ostatnio czteroletnią przerwę w organizacji tego wydarzenia. Dodatkowym atutem jest możliwość posłuchania muzyki z okresu międzywojennego, zobaczenie aktorów w strojach z epoki - dodaje Marcin Boratyn. 

Atrakcje podczas piątej edycji

Podczas V Pikniku w Kurorcie można było zobaczyć muzyczno-teatralne widowisko „Powróćmy jak za dawnych lat, czyli polskie piosenki międzywojenne”, odbył się także koncert zespołu Old Jazz Fun oraz zabawa w Kasyno Zdrojowe (ulokowane w historycznym miejscu, obecnym Domu Zdrojowym). Dodatkowo przez cały piknik można było wziąć udział w przejażdżce automobilem, konkursach z nagrodami, zrobić zdjęcia przy makietach fotograficznych i zobaczyć plenerową wystawę „Jastrzębie-Zdrój – Śląska Perła Niepodległej”. W parku uczestnicy spotykali także aktorów w strojach z epoki, bicyklistów, golibrodę i gazeciarza.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].