Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębianie zagłosowali. Będzie rondo im. Wielkiej Orkiestry?

Konsultacje w sprawie nazwy nowego ronda łączącego Aleję Piłsudskiego z ulicami Graniczną i Północną trwały dwa tygodnie.

Jastrzębianie zagłosowali. Będzie rondo im. Wielkiej Orkiestry?

Przez ten czas oddano łącznie 855 głosów, w tym 40 nieważnych. Głosy, oddawane przez mieszkańców, rozkładały się następująco:

  • 358 głosów oddano na rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
  • 257 - na rondo im. Powstańców Śląskich
  • 138 - rondo Nadziei
  • 62 - rondo imienia świętego Jana Nepomucena

Najprawdopodobniej do końca roku Rada Miasta Jastrzębie podejmie uchwałę w sprawie nazwy ronda.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zalpl (87.101. * .96) 04.11.2021 23:55

Nazwa żałosna . Lewackie Jastrzębie się robi. Gratulacje

~Ja11 (84.234. * .121) 04.11.2021 17:38

No tłoczek niezrozumienie wynika z twojej niewiedzy. Zdrój był zdrojem, a szlak nazywa się Żelazny Szlak Rowerowy, co jasno oznacza że jest to szlak rowerowy biegnący po śladzie dawnej kolei. Ale do tego trzeba nie być chorobliwe uprzedzonym.

~ZłotyMelonek (188.146. * .83) 04.11.2021 13:19

@tłoczek
Akurat nazewnictwo w wielu przypadkach jest trochę niezrozumiałe.
Np Dąbrowa "Gornicza", gdzie z gornictwem pozegnano sie już kilkadziesiąt lat temu. Klub piłkarski Odra Wodzisław, mimo ze rzeka Odra nie przepływa przez Wodzisław.
Zwykly dom kultury w Rybniku, nazywany szumnie Teatrem Ziemi Rybnickiej, gdzie z testrem nie ma kompletnie nic wspólnego. Lotnisko w Pyrzowicach nazywane "Katowicami", choc do Katowic jest 30 km.

~tłoczek (188.137. * .64) 04.11.2021 12:35

W Jastrzębiu wiele rzeczy jest pięknych ale tylko z nazwy np... Zdrój - którego nie ma albo aleja która nie przypomina alei... Jest też szlak żelazny który nie jest jednak linią kolejową ale... trasą rowerową. Trochę jakby w jakimś mieście "UBU"... ;)

~124ppp (46.134. * .34) 04.11.2021 11:11

I żeście widzieli kolej w mieście :D co nie znienia, że nazwa piękna :)