Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

76% zgonów covidowych to osoby niezaszczepione

Dotarliśmy do danych na temat hospitalizacji oraz śmiertelności osób chorych na COVID-19 w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Zdecydowana większość osób, które trafiają na tutejsze oddziały covidowe to osoby niezaszczepione. To samo dotyczy osób chorych na COVID, których nie udaje się uratować.

76% zgonów covidowych to osoby niezaszczepione
Szpital Rejonowy w Raciborzu niesie pomoc osobom chorym na COVID-19 od marca 2020 roku. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

Infografika, która mówi sama za siebie

Poprosiliśmy Szpital Rejonowy w Raciborzu o udostępnienie danych na temat liczby pacjentów przyjętych na oddziały covidowe oraz liczby zgonów pacjentów w okresie od 1 października do 31 grudnia 2021 r. z uwzględnieniem podziału na osoby zaszczepione przeciw COVID-19 i niezaszczepione.

Wybraliśmy ten zakres czasu w związku ze wzmożonym wzrost liczby zakażeń koronawirusem oraz ze względu na fakt, że całościowe dane (od początku epidemii COVID-19) są obarczone błędem dotyczącym braku dostępności szczepień przez prawie cały pierwszy rok epidemii (stosunek liczby zgonów osób niezaszczepionych do zaszczepionych siłą rzeczy byłby większy).

Na podstawie danych udostępnionych przez szpital sporządziliśmy infografikę. Dodatkowo rozbudowaliśmy ją o część poświęconą szczepieniom w powiecie raciborskim (dane zaczerpnęliśmy z rządowej strony: https://www.gov.pl/web/szczepimysie).

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~han43 (178.36. * .221) 14.01.2022 10:05

Pamiętajcie, że obecnie "niezaszczepiony" to również taki, który wziął tylko 1 szprycę, a także ten, kto już powinien dziabnąć trójkę, a nie dziabnął. Szulerstwo załgane!

~Pandeminix (195.66. * .10) 14.01.2022 08:19

chciałem wkleić linka do strony pzh z oficjalnymi informacjami o powikłaniach i zgonach, ale mi to strona blokuje. Tak knebluje się usta prawdzie! Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę wyszukać "Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce" i otworzyć oficjalną stronę PZH.

~Pra (94.254. * .109) 14.01.2022 07:45

Tylko proszę pamiętać że status zaszczepienia ma się dopiero po 14 dniach od zaszczepienia...więc jak ktoś wcześniej zachoruje i umrze mimo że był zaszczepiony...to w papierach ma że nieszczepiony...ktoś to bardzo dobrze przemyślał....

~Pandemix (195.66. * .10) 14.01.2022 07:31
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ale jeszcze garść informacji z bazy analiz systemowych Ministerstwa Zdrowia. Od 1.01.2021 czyli przez ponad rok zmarło na c19 lub z c19 łącznie 260 osób z powiatu raciborskiego, z czego 21 w pełni zaszczepionych. Tak chroni szczepionka.Najmłodsza osoba miała 34 lata, co świadczy o tym, że dla dzieci, mlodzieży i mlodych osób c19 nie jest śmierlelnym zagrożeniem! W kategorii wiekowej 35-44 lata zmarły 2 osoby. 45-54 lat - 11 osób. Chcecie prawdy? Weźcie dane - nawet te oficjalne, zawyżone!

~Pandemix (195.66. * .10) 14.01.2022 07:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To teraz garść faktów: Zgodnie z rozporządzeniem RM tego totalitarnego panstwa, osoby zaszczepione nie muszą być testowane, a niezaszczepione są testowane od razu. Następnie to powoduje, że osoby zaszczepione są leczone jakby nie byly chore, a osoby niezaszczepione są odsyłane do domu, żeby czekac aż się pogorszy. Może przegapiłem, ale czy te zgony to zgony na C19, czy na inne choroby wraz z pozytywnym wynikiem c19? No i tu się robi ciekawie. Do tego osoba zaszczepiona to osoba po 1, 2 czy 3 dawkach?

MichalGR 14.01.2022 06:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dziwnym trafem osoby szczepione umierają na zator/zawał. Więc jak to jest? :)
Skoro powstał fundusz związany z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi to znaczy, że jednak te szczepionki nie są takie dobre, prawda? :)

~Koszmarfarmaceutyczny (46.204. * .97) 14.01.2022 01:28
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jeszcze nie tak dawno byliśmy bombardowani reklamami z doktorem celebryta Sutkowskim który w reklamie jasno twierdził że 99% !!! Kto za te bzdury odpowie? A prawda jest pewnie że 50/50 że nic to nie daje a boję się pomyśleć że to działa w drugą stronę!

~AndyK76 (31.174. * .157) 14.01.2022 00:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dlaczego nie podajecie informacji o NOP ??? 1/4 zgonów jest TUŻ PO PRZYJĘCIU "preparatu szczepionkopodobnego" (strona Państwowego Zakładu Higieny). Do tego dochodzą ciężkie przypadki - zawały, wylewy, zakrzepice, paraliże, problemy neurologiczne - i to wszystko na skutek "eksperymentu". Hiszpania (już), (a wkrótce) Norwegia i Szwecja traktuje Covid jak ZWYKŁĄ chorobę płuc (taką samą jak zapalenie czy grypę) tylko że z cięższym przebiegiem. Aby szczepionka była w pełni bezpieczna i skuteczna robi się TESTY na MAKSYMALNIE 10000 OCHOTNIKACH z chorobą które trwają 10-15 LAT ! Dopiero po tym czasie - po zbadaniu skutków ubocznych - jest (lub nie) dopuszczona. A WSZYSTKIE obenie używane "preparaty" mają WARUNKOWE dopuszczenie. Jeśli "szczepionka" byłaby skuteczna - to czemu zaszczepieni też chorują (po raz drugi i kolejny) i przenoszą Covid? Co z tego że trwają badania nad wariantem omikron - skoro zanim wypuszczą "szczepionkę" będzie już wersja Tau lub Ypsilon - przed którą nie będzie chroniła? Bogacą się jedynie koncerny farmaceutyczne.

~KtośNasŚciemniał (5.184. * .173) 13.01.2022 22:24
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Ooo, czyli 1/4 zgonów to zaszczepieni. A 1/3 hospitalizowanych też po szczepieniach. Czyli szczepionki ani nie chronią przed chorobą, ani przed szpitalem, ani przed zgonem.

MichalGR 13.01.2022 19:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brawo Kuźnia! Burmistrz chce to niech się szczepi. :)

~Jajadlabiednych (87.101. * .96) 13.01.2022 19:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wczoraj posłowie zagłosowali przeciwko przymusowi szczepień dla... posłów.