Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przyjdź nad Odrę w Raciborzu i weź udział w Festiwalu Odkrywców. To pierwsza taka impreza w regionie [ZAPOWIEDŹ]

Obserwowanie plam na Słońcu, wyciskanie soku na rowerku spinningowym czy budowa aparatu fotograficznego z przedmiotów codziennego użytku - to tylko niewielka część atrakcji imprezy, która zostanie zorganizowana na Bulwarach Nadodrzańskich 29 maja (niedziela). Początek o 14.00, zakończenie o 18.00.

Przyjdź nad Odrę w Raciborzu i weź udział w Festiwalu Odkrywców. To pierwsza taka impreza w regionie [ZAPOWIEDŹ]
Festiwal Odkrywców jest skierowany do młodszych i starszych odkrywców. Czasem będzie trzeba użyć głowy, czasem siły, przyda się też wyobraźnia oraz sprawna ręka i oko. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

Nauka = radość

- Taka nieoczywista forma zdobywania wiedzy jest skrojona idealnie na dzisiejsze oczekiwania rodziców, których dzieci mnóstwo czasu spędzają przed ekranami urządzeń elektronicznych. Tego typu przedsięwzięcie niejako „zmusza” do czerpania radości ze zdobywania wiedzy oraz pobudza kreatywność i wyobraźnię

- mówi Joanna Stanisz-Cebula, kierownik Stredy Odkrywania, Aktywności i Wyobraźni (SOWA) w Raciborzu.

To właśnie SOWA jest głównym organizatorem przedsięwzięcia. Instytucja, która na co dzień działa w budynku przy SP 18, tym razem wychodzi na powietrze, by wzbudzać ciekawość świata w pięknych okolicznościach przyrody.

SOWA przyleci nad Odrę

Na miejsce imprezy wybrano nowo otwarte bulwary na lewym brzegu Odry. O tym, że warto będzie wziąć udział w wydarzeniu świadczy długa lista partnerów przedsięwzięcia - od specjalistów z Centrum Nauki Kopernik z Warszawie, przez PWSZ, "Budowlankę" i "Gastronomik", "Mechanik" po stowarzyszenia takie jak Skrzydlaty Racibórz. Długa lista partnerów oznacza mnóstwo atrakcji, m.in.:

 • budowa pierwowzoru aparatu fotograficznego camera obscura oraz przenośnych zegarów słonecznych,
 • wyciskanie soku na rowerku spinningowym,
 • obserwowanie plam na Słońcu przy pomocy teleskopu,
 • pokaz kuchni molekularnej,
 • interaktywna wieża LED,
 • labirynt elektryczny,
 • harfa laserowa,
 • nietypowe zastosowanie dronów,
 • warsztaty chemiczne,
 • fotobudka i darmowe, pamiątkowe zdjęcia,
 • strefa gastro.

Osób, które już odwiedziły SOWĘ nie trzeba specjalnie zachęcać do przyjścia na Festiwal Odkrywców, bo poznały już czym jest nauka przez zabawę. Ci zaś, którzy jeszcze nie wiedzą, mają okazję przekonać się, ile radości można czerpać z samodzielnego odkrywania i poznawania otaczającego nas świata.

Do zobaczenia na Festiwalu Odkrywców!


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].