Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Anna Faba-Krupa laureatką nagrody stypendialnej dla najzdolniejszych lekarzy rezydentów w WSS nr 2

Zakończyła się III edycja programu nagród stypendialnych dla lekarzy będących w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Placówka chciała wyróżnić młodych lekarzy, którzy dali się poznać jako wyjątkowo zdolni, kompetentni i wysoce empatyczni wobec pacjentów.

Anna Faba-Krupa laureatką nagrody stypendialnej dla najzdolniejszych lekarzy rezydentów w WSS nr 2
Anna Faba-Krupa, Oddział Nefrologiczno-Wewnętrzny

Spośród wszystkich lekarzy rezydentów zatrudnionych w WSS Nr 2 zgłoszonych zostało 7 kandydatów, którzy 25.05.2022 w obecności dyrekcji szpitala oraz lekarzy zarządzających wszystkich oddziałów szpitalnych zaprezentowali siebie jako lekarza, naukowca, współpracownika.

Spośród zgłoszonych osób, na drodze głosowania, wyłoniona została jedna osoba, która przez pół roku, co miesiąc, będzie otrzymywała dodatkową gratyfikację finansową. Laureatką jest Anna Faba-Krupa.

Empatyczna, cierpliwa i troskliwa wobec chorych

Wśród współpracowników ceniona za pracowitość, lojalność, koleżeńskość. Zainteresowanie medycyną odkryła dzięki dziadkowi, który był felczerem, a historie jego życia zainspirowały ją do obrania lekarskiej drogi zawodowej. Ma na swoim koncie między innymi prace naukowe oraz wolontariat medyczny w Charkowie, na Ukrainie w 2017 roku w domu samotnej matki. Prywatnie uwielbia góry, kajaki i taniec.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].