Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie otrzyma blisko 29 milionów z drugiej transzy Polskiego Ładu

Rewitalizacja alei Piłsudskiego, a także budowa dróg publicznych na ulicach: Gołębiej, Mącznej, Młyńskiej i Zamłynia uzyskały dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Jastrzębie otrzyma blisko 29 milionów z drugiej transzy Polskiego Ładu

Prawie 29 milionów złotych udało się pozyskać z Polskiego Ładu na inwestycje w Jastrzębiu-Zdroju.

W ramach tych pieniędzy zrealizowane zostaną dwa duże projekty

Pierwszy z nich dotyczy alei Piłsudskiego. W jego ramach zostaną uporządkowane dwa place: przy ulicy Katowickiej i Śląskiej. Powstaną tam przyjazne przestrzenie rekreacyjne dla mieszkańców. W ciągu alei zostanie wymienione oświetlenie na nowoczesne i energooszczędne LED-y. Na latarniach zawisną również estetyczne dekoracje. Koszt tych inwestycji to ponad 5 i pół miliona, z czego 5 milionów pozyskano własnie z Polskiego Ładu.

Drugi projekt to budowa dróg na osiedlu Pionierów. Nowej nawierzchni doczekają się ulice: Gołębia, Mączna, Młyńska i Zamłynie. Dzięki tym inwestycjom znacznie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców tego rejonu. Przewidywany koszt tych inwestycji to 25 milionów złotych, z czego ponad milion stanowi wkład własny miasta, a pozostałe niecałe 24 miliony pozyskane są z Polskiego Ładu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].