Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ostatni odcinek ul. Witczaka zostanie wyremontowany

Realizacja zadania „Rozbudowa i przebudowa ulicy Witczaka - etap III, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wodzisławską do drogi dojazdowej do oczyszczalni ścieków w Jastrzębiu-Zdroju” rozpocznie się 24 sierpnia.

Ostatni odcinek ul. Witczaka zostanie wyremontowany
Strona główna Dla mieszkańca Aktualności Aktualność Ograniczenia w ruchu! 22.08.2022 Ostatni odcinek ul. Witczaka zostanie wyremontowany. Powstaną tam też dwa place postojowe, ale najpierw musimy liczyć się z utrudnieniami. Ul. Witczaka, widok w stronę kąpieliska. Realizacja zadania „Rozbudowa i przebudowa ulicy Witczaka - etap III, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wodzisławską do drogi dojazdowej do oczyszczalni ścieków w Jastrzębiu-Zdroju” rozpocznie się 24 sierpnia. Od 24 sierpnia do 4 września wystąpią ograniczenia w ruchu polegające na krótkotrwałym zamknięciu dla ruchu ul. Witczaka na odcinku od ulicy Wodzisławskiej do zjazdu do oczyszczalni ścieków Dolne. Od 5 września do odwołania ul. Witczaka na odcinku od ulicy Wodzisławskiej do zjazdu na parking przy kąpielisku Zdrój zostanie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego oraz pieszego.

Objazd i obejście będą odbywać się ulicami: Wodzisławską, Zdrojową i 1 Maja. 

Wyłączenie ulicy także z ruchu pieszego jest podyktowane koniecznością wykonania tam wielu kompleksowych robót. Oprócz drogi na długości 280 m, przebudowie ulegnie wlot skrzyżowania z ul. Wodzisławską. Powstanie odwodnienie nawierzchni do kanalizacji deszczowej, nastąpi przebudowa i budowa sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej, przebudowa sieci ciepłowniczej, sieci i instalacji energetycznej, teletechnicznej, przebudowa zjazdów, przebudowa i budowa chodników oraz drogi wewnętrznej. Konieczna jest również rozbiórka wiaduktu kolejowego. Wybudowane zostaną dwa place postojowe o powierzchni 830 m2.

Koszt całego zadania zgodnie z przeprowadzonym przetargiem w dniu 24.05.2022 r. wynosi 8 382 301,76 zł brutto. Jest dofinansowany w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 5 000 000,00 zł

Termin zakończenia prac: 390 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, czyli do 15 sierpnia 2023 r.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].