Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wspólna akcja policji i CBA. Zatrzymano gang

Policjanci z Jastrzębia, Żor i Opola oraz antyterroryści pomogli śląskim kryminalnym oraz oficerom Centralnego Biura Śledczego zlikwidować grupę handlarzy narkotykami.

Wspólna akcja policji i CBA. Zatrzymano gang

Działając jednocześnie w kilku miejscach - w Jastrzębiu-Zdroju i Żorach - policjanci zatrzymali pięć osób i przechwycili ponad 5 kg narkotyków. Podejrzanym za handel narkotykami na wielką skalę może grozić do 10 lat więzienia. 

- Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, współpracując z kryminalnymi z Opola i Centralnym Biurem Śledczym tropili członków grupy przestępczej, którzy prowadzili proceder hurtowego handlu narkotykami. Po zebraniu informacji i dowodów, które potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia, stróże prawa przystąpili do zatrzymań. Wspomagani przez policjantów z Jastrzębia-Zdroju i z Żor oraz śląskich antyterrorystów na terenie tych dwóch miast zatrzymali łącznie 5 osób w wieku od 21 do 45 lat, przy których zabezpieczono znaczne ilości narkotyków - wyjaśniają policjanci.

Podczas przeszukań mieszkań i samochodów osób należących do gangu zabezpieczono łącznie 4818 gram (prawie 5 kg amfetaminy), 440 gram haszyszu, 377 tabletek extasy oraz działkę marihuany. Stróże prawa zatrzymali także inne przedmioty, jak:  komputery, telefony komórkowe i wagi elektroniczne, które służyły w procederze handlu. Zabezpieczyli także samochód, skuter i trzy telewizory plazmowe oraz prawie 18.000 zł w gotówce na poczet przyszłych kar finansowych. Pieniądze te najprawdopodobniej stanowiły zysk z prowadzonej działalności przestępczej. 

Największą ilość narkotyków zabezpieczono u 26-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, u którego znaleziono ponad 4,2 kg amfetaminy i prawie 0,5 kg haszyszu. U 45-letniego mieszkańca Jastrzębia, któremu przedstawiono zarzuty posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznej  ilości środków odurzających, zabezpieczono 440 gram amfetaminy, 40 gram haszyszu i prawie 400 tabletek extasy. Poza tym u dwóch braci w wieku 27 i 30 lat z Żor zabezpieczono ponad 100 gram amfetaminy. Hurtowa wartość zabezpieczonych narkotyków znacznie przekracza kwotę 100.000 zł.

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 4 zatrzymanych. Przedstawiono im zarzuty posiadania znacznej  ilości narkotyków i wprowadzania do obrotu substancji zabronionych. Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gość (89.78. * .151) 08.12.2010 17:52

@gangweiss wyłapali, ale płotki.

~elo (85.202. * .230) 08.12.2010 12:46

amfe do śmietnika oczywiście, ale ten haszyk mogli by rozdać chłopakom na osiedlach ;D

~gangweiss (84.234. * .48) 08.12.2010 12:31

Nie zły asortyment. Bardzo dobrze, że wszystkich ich wyłapali.

~cba, abc (195.34. * .177) 08.12.2010 12:15

Ciekawe co robią z przejętymi narkotykami?

~Gość (83.5. * .14) 08.12.2010 10:47

No nieźle... wpadli..