Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co będzie ze schodami w Jarze Południowym?

17 stycznia zamknięto kolejne schody w Jarze Południowym. To kolejny ciąg komunikacyjny wyłączony z użytkowania w tym miejscu.

Co będzie ze schodami w Jarze Południowym?

W marcu 2010 roku zamknięto schody łączące alejki w Jarze Południowym z pawilonami przy ul. Mazowieckiej. Z kolei 17 stycznia 2011 wyłączono z użytkowania schody łączące jar z ul. Mazowiecką na wysokości wylotu ul. Pomorskiej. W obu przypadkach przyczyną jest stan techniczny.

Zapytaliśmy Wydział Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji jastrzębskiego magistratu o to, kiedy możemy spodziewać się remontu tych schodów, oraz dlaczego przez rok niczego z nimi nie zrobiono. 

- Niewykonanie przedmiotowego remontu schodów w roku ubiegłym spowodowane było zaangażowaniem środków finansowych przeznaczonych na remonty oraz koniecznością opracowania projektu budowlanego (...) Roboty budowlane będa polegać na całkowitej likwidacji istniejących, wyeksploatowanych schodów, a w ich miejscu zostaną wykonane nowe schody żelbetowe. - wyjaśnia Maria Pilarska, naczelniczka wydziału. Prace mają się rozpocząć po przeprowadzeniu przetargu i wyłonieniu wykonawcy w II kwartale br.  Według kosztorysu wartość inwestycji wyniesie nieco ponad 198 tys. zł.

Jak dodaje Maria Pilarska, w budżecie miasta na 2011 rok przewidziano 250 tys. zł. na remonty schodów terenowych, 2 mln zł. na remonty nawierzchni ulic. Taką samą kwotę przewidziano na naprawy cząstkowe dróg. Z kolei na remonty chodników miasto wyda w tym roku 530 tys. zł.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gruszka mieszkanka Jstrz (84.10. * .228) 01.06.2011 00:16

Witam i znowu bariery budowlane.Dlaczego nikt nie widzi utrudnień dla osób niepełnosprawnych?Jak długo
będziemy czekać na lepsze warunki korzystania z wszystkich zakątków naszego miasta?

~gangweiss (84.234. * .48) 26.01.2011 17:36

Jak zwykle zawsze mają wymówkę. Najlepiej zamknąć i mieć to w ...

~nicknicknick (83.30. * .138) 26.01.2011 15:49

200 tys za kilka schodkow MASAKRA

~gość (77.112. * .69) 26.01.2011 12:58

No nic. Czekamy na nowe schody.

~literatka (77.112. * .69) 26.01.2011 11:34

Zagięcie czasoprzestrzeni nastąpiło...

~gość (195.34. * .177) 26.01.2011 10:40

Tylko jakim cudem na tych zdjęciach wiosna jest?

~wielkopolska (195.34. * .177) 26.01.2011 10:27

No dobrze że się w końcu za to zabiorą. To wkurza jak trzeba nadrabiać bo schody zaspawali.