Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

MZK ostrzega: kontrolerzy biletów mogą więcej!

1 marca w życie weszła nowelizaca prawa przewozowego, która daje przewoźnikom i kontrolerom biletów większe uprawnienia, m.in. kontroler może zatrzymać pasażera, który nie zapłacił za bilet.

MZK ostrzega: kontrolerzy biletów mogą więcej!

Jak informuje MZK w Jastrzębiu-Zdroju, najistotniejszą zmianą jest umożliwienie kontrolerowi zatrzymania pasażera w przypadku nieuiszczenia opłaty za przejazd i odmowy okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Jak mówi artykuł 33 znowelizowanej ustawy "w razie niezapłacenia należności i nieokazania dokumentu – ująć podróżnego i niezwłocznie oddać go w ręce Policji lub innych organów porządkowych, które mają zgodnie z przepisami prawo zatrzymania podróżnego i podjęcia czynności zmierzających do ustalenia jego tożsamości".

Dalej przepis mówi, że " do czasu przybycia funkcjonariusza Policji lub innych organów porządkowych, podróżny obowiązany jest pozostać w miejscu przeprowadzania kontroli albo w innym miejscu wskazanym przez przewoźnika lub organizatora publicznego transportu zbiorowego albo osobę przez niego upoważnioną".

Za niezastosowanie się do polecień kontrolerów lub przewoźnika, na pasażera może zostać nałożona grzywna.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Fioletova_0 (83.30. * .239) 02.03.2011 16:42

Jak mowiono w TV moze wiecej owszem zatrzymac ale TYLKO prosbami Nie moze uzyc sily Tak jego gadki kolo .... mozna sobie puscic

~piecha (195.34. * .177) 02.03.2011 12:58

Kontrolerzy powinni być umundurowani i uzbrojeni. A autobusy nie powinny mieć siedzień. Często się zdarza że ktoś siedzi i pije w autobusie napoje energetuzujące. Pora się z tym rozprawić raz na zawsze!

~gangweiss (84.234. * .48) 02.03.2011 12:32

Mniej kontrolerów, a więcej autobusów przegubowych. W godzinach szczytu tłok jest niesamowity. Zapomniałbym ... chcemy LINI NOCNYCH !!! Mniej kontrolerów i mniej praw dla nich, a więcej samokrytyki.

~lukasz (83.30. * .15) 02.03.2011 10:34

dać im broń! niech strzelają do pasażerów bez biletów :D

~gość (195.34. * .177) 02.03.2011 10:32

Niedługo kanar bedzie mógł zastrzelić

~Pasażer (78.133. * .1) 02.03.2011 10:30

a może MZK zajmie się linią 112 busy przerobione z karetek pogotowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!