Czy masz już numer ICE w swojej komórce?
Kontakt ICE w telefonie komórkowym lub na kartce w portfelu może pomóc uratować życie w nagłych wypadkach. Policjanci przypominają, że warto zawsze mieć go przy sobie.
ICE to angielski akronim od in case of emergency, czyli dosłownie - w nagłym wypadku. Jest to numer telefonu, pod który mogą zadzwonić ratownicy chcąc uzyskać np: informację o naszej grupie krwi czy zażywanych lekach; w razie, gdyby przytrafiło nam się jakieś nieszczęście.
Policjanci z jastrzębskiej komendy radzą, aby zawsze mieć taki kontakt przy sobie: - W książce adresowej telefonu komórkowego jako kontakt „ICE” wpisuje się numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to wpisuje się je pod hasłami „ICE1”, „ICE2” itd. - informują.
Kontakt alarmowy można też nosić w postaci kartki z numerami do wybranych osób. Taką kartkę, najlepiej wielkości wizytówki, powinno się cały czas nosić przy sobie.
Ważne aby do kontaktu ICE, wybierać takie osoby, które faktycznie są w stanie udzielić rzeczowych odpowiedzi na temat naszego stanu zdrowia - alergii, zażywanych leków, przebytych chorób, grupy krwi, itp.
Specjalną kartę ICE można nabyć np: za pośrednictwem strony internetowej PCK, chociaż w praktyce, może to być dowolna karta zawierająca czytelne dane kontaktowe.
ja już od bardzo dawna mam takie nr wprowadzone w książkę adresową. Moja rodzina takze.Mam nadzieję,że nigdy nie będą potrzebne,ale jak mówi przysłowie przezorny zawsze ubezpieczony :-) :-)
ja też mam tak oznaczone numery w telefonie, ale jak narazie nie były przydatne, i dobrze.
Informacje zawarte w tekście są bardzo przydatne. Sama mam już tak oznaczane numery co najmniej od roku i jest to bardzo przydatne. :)