Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ruszyły remonty schodów w Jarze Południowym

Obecnie, w mieście rozpoczęła się przebudowa trzech kompletów schodów. Wyremontowane zostaną dwa obiekty w Jarze Południowym oraz jeden na ulicy Kaszubskiej.

Ruszyły remonty schodów w Jarze Południowym

Wykonane w latach 70-tych ubiegłego wieku schody terenowe, z uwagi na mocno skorodowany beton nie zostały dopuszczone do bieżących remontów. Będą musiały zostać całkowicie rozebrane, a na ich miejscu pojawią się nowe schody żelbetowe. Remont schodów w Jarze Południowym, u wylotu ulicy Pomorskiej oraz w rejonie pawilonów przy Mazowieckiej, pochłonie odpowiednio, około 72 tys. złotych i 107 tys. złotych. Natomiast koszt przebudowy schodów na ulicy Kaszubskiej (w rejonie dojścia do Przedszkola nr 5) ma wynieść około 43 tys. złotych.

Planowany termin oddania do ponownego użytku schodów w Jarze Południowym oraz przy ulicy Kaszubskiej przewidziany jest na koniec sierpnia. W sumie, na remont schodów przeznaczono z budżetu miasta ponad 220 tys złotych.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gość (84.10. * .84) 11.07.2011 19:01

Te schodzy to chyba ruchome będą za taką cenne

~gość (194.152. * .50) 08.07.2011 21:28

I jeszcze jedno. W chyba w lutym (na pewno zimą) tego roku wykonano na tym podjeździe warstwę hydroizolacyjną. Oczywistym jest, że owa warstwa dawno się skruszyła. Kto zapłacił za wykonanie tej pracy ZIMĄ? Szwagier kuzyna zięcia ciotecznego stryja to robił?

~gość (194.152. * .50) 08.07.2011 21:26

Kilka dni temu zamknięto podjazd dla wózków przy schodach koło jaru stadion-Turystyczna. Podejście z wózkiem po schodach wymaga nie lada umiejętności a i płozy są takie, że nie wszystkie wózki mają szansę się w nie zmieścić. W imieniu nie tylko inwalidów ale szczególnie matek z dziećmi z osiedla Barbary dziękuję inteligentowi który podjął decyzję o zamknięciu a nie remontowaniu owego podjazdu. Teraz żeby dostać się do przychodni muszę iść koło kościoła MB... Toż to sama przyjemność, szczególnie w deszczu...
Nasze miasto ma mistrza w zamykaniu tego typu obiektów - widocznie osoba, która podjęła tą decyzję nie korzysta z nich.

~gość (194.152. * .144) 08.07.2011 17:21

Gruszek dokładnie to jakaś kpina jak za jedne schody można zapłacić 107 tyś. zł... Jestem ciekaw kto na tych \"inwestycjach\" zarabia. Takie schody jak na zdjęciu od 5 do 15 tyś.

~Gruszek (31.175. * .173) 08.07.2011 15:20

nie chce mi sie wierzyć w tak duże koszty remontu:/

~gość (83.30. * .111) 08.07.2011 12:38

najwyższa pora panie prezydencie, wstyd jak to wyglada