Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JSW zasypie staw i zrekultywuje tereny w Połomi

Jeszcze w tym roku ruszą prace w Połomi przy ulicy Wolności mające na celu likwidację zalewiska. Kopalnia Borynia-Zofiówka-Jastrzębie planuje zakończenie prac na połowę 2014 roku.

Planowane prace obejmą zalane tereny, które zostaną wypełnione kamieniem kopalnianym. Następnie przewiduje się uregulowanie koryta rzeki Szostkówki tak, by nie stanowiła ona zagrożenia powodziowego. Na koniec cały teren zostanie wyrównany.

W zamian za zgodę na realizacje tej inwestycji gmina oczekuje od Jastrzębskiej Spółki Węglowej finansowego wsparcia. To co znajdzie się w przyszłości w tym miejscu, będzie zależało od władz gminy.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do m.k. (31.179. * .1) 03.04.2013 14:14

To rejon Połomi czyli nielubiane SWD - zasymac całość, resztę zalać i zrobić most pontonowy na A1

~m.k. (84.234. * .81) 02.04.2013 20:04

PS Staw powinien pozostać, jest przynajmniej gdzie ryby łowić. A tak to będzie syf.

~m.k. (84.234. * .81) 02.04.2013 20:01

JSW zrobi tam to co z KAczokiem - wrzucą syf, zamiast na hałdę to tam, przykryją ziemią. To ma być rekultywacja? To dewastacja, juz lepszy jest staw, a nie syf JSW

~jastrzębianin (89.72. * .97) 02.04.2013 14:54

hahaha nie dość, że chcą wyciągnąć kasę to jeszcze zależne od nich co tam będzie śmieszne.. niech mają bajoro i ich zalewa w takim bądź razie